banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Giresun’un Hava Kirliliği Raporu

İl Genel Meclisi Çevre Sağlık Komisyonu Başkanı Ali Osman Kasım’ın Açıkladığı Rapora Göre Giresun’un Hava Kirliliğinde Birinci Derece Yer Aldığı İfade Edildi.

GİRESUN 08.01.2015, 12:55
Giresun’un Hava Kirliliği Raporu
Giresun’da ağır sanayi olmamasına rağmen plansız kentleşme, şehir içi trafiği, yüksek kükürtlü yakıtların kullanılması gibi etkenler hava kirliliğine neden oluyor.
İl Genel Meclisi, Çevre ve Sağlık Komisyonu Giresun’un hava kirliliği raporunu hazırladı. Ağır sanayi olmayan Giresun’da özellikle kış aylarında yaşanan hava kirliliğinin nedenleri araştırıldı.
İl Genel Meclisi Çevre Sağlık Komisyonu Başkanı Ali Osman Kasım’ın açıkladığı rapora göre Giresun’un hava kirliliğinde birinci derece yer aldığı ifade edildi.
Kasım’ın açıkladığı rapora göre “Giresun’da özellikle kış aylarında yaşanan hava kirliliğinin nedenleri araştırılarak rapor haline getirilmiştir. İlimizde ağır sanayi olmaması nedeniyle hava kirliliğinin nedenleri arasında sanayiden söz etmek mümkün değildir. Buna rağmen yaşanan hava kirliliğine neden olan etkenler arasında resmi ve kamu kurumlarının ısınması için kullandığı yakıt kalitesi,şehir içi yerleşim yerlerinin sahil ile dağlar arasında sıkışık olması, plansız kentleşme sonucu sahil kesimindeki yüksek katlar rüzgar koridorlarını engellemesi ve şehir merkezine yığılmış olan trafik yoğunluğu yer almaktadır. Hava kirliliğinde İlimiz bu olumsuzluklardan dolayı birinci derecede az kirli sınıfında yer almaktadır” denildi.
Yorumlar (0)