Pöske Dağı’nın Ulaşıma Kapanması

Gümüşhane ile Erzincan sınırında yer alan Pöske Dağı’nda günlerdir mahsur kalan ve jandarma karakoluna sığınan TIR sürücülerini Kelkit Kaymakamı Ozan Gazel ziyaret etti.Geceleri araçlarına, gündüzleri ise Kelkit ilçesine bağlı Yeniyol...

Pöske Dağı’nın Ulaşıma Kapanması
banner1314
Gümüşhane ile Erzincan sınırında yer alan Pöske Dağı’nda günlerdir mahsur kalan ve jandarma karakoluna sığınan TIR sürücülerini Kelkit Kaymakamı Ozan Gazel ziyaret etti.
Geceleri araçlarına, gündüzleri ise Kelkit ilçesine bağlı Yeniyol köyünde bulunan jandarma karakoluna sığınan TIR sürücülerinin yiyecek ihtiyaçları ise Kelkit Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından karşılanıyor.
Karayolları ekiplerinin 4 gündür kendilerini mağdur ettiğini savunan sürücüler, “Biz burada mahsur kaldık. Gelse çalışsalar açılırdı. Geceleri arabalarda kalıyor, gündüzleri karakola geliyoruz. Sabahlara kadar arabaları çalıştırıyoruz. Yiyecek içeceğimizi de Kelkit Kaymakamlığı ve Belediye gönderdi idare ettik” dedi.
KAYMAKAM GAZEL SÜRÜCÜLERİ ZİYARET ETTİ
Kelkit Kaymakamı Ozan Gazel ise karakolda bulunan sürücüleri ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Garnizon Komutanı Jandarma Üstteğmen Ertan Uyar ve Belediye Başkan Vekili Metin Kaya ile birlikte karakolu ziyaret ederek sürücülerin sıkıntılarını dinleyen Kaymakam Gazel, TIR sürücülerinin karayolunda ulaşım sağlanıncaya kadar misafir edileceklerini söyledi.
Gazel, fırtınanın durmasının ardından Karayolu ekiplerinin çalışma yapmasının beklendiğini, takviye amaçlı olarak da İl Özel İdaresi ekiplerinin de bölgeye yönlendirileceğini belirtti.
BELEDİYEDEN KUMANYA
Gümüşhane-Erzincan karayolu Pöske Dağı mevkiinde zirve yolunda uzun kuyruklar oluşturan TIR’ları tek tek gezen Kelkit Belediye ekipleri, araçlarında bekleyen sürücülere de yemek dağıttı.
Karakolda kalan TIR şoförlerine yiyecek kumanya götüren Belediye Başkan Vekili Metin Kaya, “Mahsur kalan şoförlerimiz ve karakolda kalan askerimiz için gerekli gıda yardımlarını yaparak sosyal belediyeciliğin verdiği anlayışla hareket ediyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300