banner1313

banner1300

banner1334

Odunpazarı Belediyesi’nden Donmuş Sebze Ve Meyve Denetimi

Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bölge genelinde donmuş sebze ve meyve denetimi gerçekleştirdi.Soğuk hava koşulları nedeniyle vatandaşların sofrasına donmuş sebze ve meyve girmesini önlemek için gerçekleştirilen denetimlerde,...

ESKİŞEHİR 08.01.2015, 16:37
Odunpazarı Belediyesi’nden Donmuş Sebze Ve Meyve Denetimi
Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bölge genelinde donmuş sebze ve meyve denetimi gerçekleştirdi.
Soğuk hava koşulları nedeniyle vatandaşların sofrasına donmuş sebze ve meyve girmesini önlemek için gerçekleştirilen denetimlerde, pazarcı esnafının tam not aldığı açıklandı. Pazar esnafına kent halkına taze meyve ve sebze sattığı için teşekkür eden Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gerçekleştirilen gıda denetimlerinin artarak devam edeceğini kaydetti.
Mevsim şartları gereği donmuş meyve ve sebzelere karşı dikkatli olunması gerektiğini belirten yetkililer, denetimlerle ilgili olarak yaptıkları açıklamada, “Sebze ve meyvelerin taşınmasında, şehir içi naklinde, depolanmasında ve pazarlanmasında olabilecek don tehlikesine karşı gerekli tedbirler alınmalıdır. Zabıta birimimiz, pazar yerlerinde donmuş sebze ve meyveye karşı gerekli denetimleri yapmaktadır. Özellikle turp, havuç, portakal ve mandalina gibi ürünler, donmaya daha yakın olmaktadır. Denetimlerde gözden kaçan donmuş sebze ve meyvelerin satışına maruz kalanlar veya tespit edenler, en yakın yetkili kurumları aramalıdır” dediler.
Denetimler sırasında pazarcı esnafının tanıtım kartlarını da denetleyen ekipler, tanıtım kartları olmadan satış yapılmasına izin verilmeyeceğini önemle vurguladılar.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!