Sohram-der, Paris’teki Saldırıyı Kınadı

İşkence ve Şiddet Mağdurları İçin Sosyal Hizmet, Rehabilitasyon ve Adaptasyon Merkezi Derneği (SOHRAM-DER) Başkanı Mim Yavuz Binbay, Paris’te Charlie L’Hebdo dergisine yapılan saldırıyı kınadı.Binbay, konuya ilişkin yaptığı yazılı...

Sohram-der, Paris’teki Saldırıyı Kınadı
banner1314
İşkence ve Şiddet Mağdurları İçin Sosyal Hizmet, Rehabilitasyon ve Adaptasyon Merkezi Derneği (SOHRAM-DER) Başkanı Mim Yavuz Binbay, Paris’te Charlie L’Hebdo dergisine yapılan saldırıyı kınadı.
Binbay, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, saldırıyı insan olmanın tüm değerlerine, demokrasiye, özgürlüğe, tüm dini inançlara karşı yapılmış bir saldırı olarak değerlendirdiklerini ve kınadıklarını söyledi. Binbay, "Bu barbarca saldırı bir dini inanç veya ideolojiyi yansıtmaktan çok barbarlığın ve fanatizmin insanlık değerlerine aykırılığını yansıtmaktadır. Bu saldırının tek amacı dini inançları özellikle Müslüman ve Hristiyanları Ortaçağ karanlığının etkisinde birbirine düşmanlığını körüklemeyi amaçlamaktadır. Bu provokasyonu boşa çıkarmak için tüm inananları özellikle Hristiyan ve Müslümanları birbirleriyle bu çağdışı anlayışa karşı daha güçlü dayanışmaya davet ediyoruz. Herhangi bir dine, bir ideolojiye inanan, insanım diyen herkesi bu insanlık değerlerine karşı işlenmiş katliamı kınamaya davet ediyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300