banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Sohram-der, Paris’teki Saldırıyı Kınadı

İşkence ve Şiddet Mağdurları İçin Sosyal Hizmet, Rehabilitasyon ve Adaptasyon Merkezi Derneği (SOHRAM-DER) Başkanı Mim Yavuz Binbay, Paris’te Charlie L’Hebdo dergisine yapılan saldırıyı kınadı.Binbay, konuya ilişkin yaptığı yazılı...

DİYARBAKIR 08.01.2015, 13:03
Sohram-der, Paris’teki Saldırıyı Kınadı
İşkence ve Şiddet Mağdurları İçin Sosyal Hizmet, Rehabilitasyon ve Adaptasyon Merkezi Derneği (SOHRAM-DER) Başkanı Mim Yavuz Binbay, Paris’te Charlie L’Hebdo dergisine yapılan saldırıyı kınadı.
Binbay, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, saldırıyı insan olmanın tüm değerlerine, demokrasiye, özgürlüğe, tüm dini inançlara karşı yapılmış bir saldırı olarak değerlendirdiklerini ve kınadıklarını söyledi. Binbay, "Bu barbarca saldırı bir dini inanç veya ideolojiyi yansıtmaktan çok barbarlığın ve fanatizmin insanlık değerlerine aykırılığını yansıtmaktadır. Bu saldırının tek amacı dini inançları özellikle Müslüman ve Hristiyanları Ortaçağ karanlığının etkisinde birbirine düşmanlığını körüklemeyi amaçlamaktadır. Bu provokasyonu boşa çıkarmak için tüm inananları özellikle Hristiyan ve Müslümanları birbirleriyle bu çağdışı anlayışa karşı daha güçlü dayanışmaya davet ediyoruz. Herhangi bir dine, bir ideolojiye inanan, insanım diyen herkesi bu insanlık değerlerine karşı işlenmiş katliamı kınamaya davet ediyoruz" dedi.
Yorumlar (0)
15°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 19 Eylül 2019
İmsak 04:46
Güneş 06:12
Öğle 12:33
İkindi 16:00
Akşam 18:44
Yatsı 20:05