banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Kürtçe Bilgisayarlı Muhasebe Dersleri Başladı

Sümerpark Ortak Yaşam Alanı içerisinde yer alan Meslek Edindirme Merkezi’nde Kürtçe bilgisayarlı muhasebe dersleri verilmeye başlandı. Kursiyerlerin yoğun ilgi gösterdiği kursta ilk defa pek çok muhasebe programı Kürtçe telaffuz ediliyor.Diyarbakır...

DİYARBAKIR 08.01.2015, 17:42
Kürtçe Bilgisayarlı Muhasebe Dersleri Başladı
banner1343
Sümerpark Ortak Yaşam Alanı içerisinde yer alan Meslek Edindirme Merkezi’nde Kürtçe bilgisayarlı muhasebe dersleri verilmeye başlandı. Kursiyerlerin yoğun ilgi gösterdiği kursta ilk defa pek çok muhasebe programı Kürtçe telaffuz ediliyor.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Meslek Edindirme Merkezi, Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda açtığı kurslarla gençleri hayata hazırlıyor. Bu yıl bilişim teknolojileri ve Kürtçe bilgisayarlı muhasebe adlarıyla iki ayrı kurs açıldı merkez yıl boyunca pek çok kişiyi profesyonel meslek eğitimi ile iş hayatının kapılarını açıyor.
Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği, bilişim teknolojileri kursunda, bilgisayar kullanma, işletim sistemleri temelleri, kelime işlemci programı, elektronik tablolama, sunum hazırlama ve internet e-posta yönetimi konularında eğitim veriliyor. Kursiyerler bu programın bir parçası olan autocad bilgisayar kursunda ise mimari ve mühendislik çizim tekniklerini öğreniyorlar. Kurs sonunda kursiyerler MEB onaylı sertifikalarını alıyor.
Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan Kürtçe bilgisayarlı muhasebe kursu Kürt Dili Araştırma ve Geliştirme Derneği (Kürdi-Der) eğitmenleri tarafından veriliyor. Kürtçe bilgisayarlı muhasebe programında kursiyerler, muhasebe, logo ve ETA SCL eğitimi alıyorlar. İki ay sürecek kurs sonunda kursiyerler Katılım Belgesi almaya hak kazanacak.
Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda hafta içi ve hafta sonları gerçekleşen bilişim teknolojileri ve Kürtçe bilgisayarlı muhasebe kurslarından 81’i kadın toplam 143 kursiyer faydalanıyor.
Yıl boyunca devam edecek kurslar iki aylık dönemler halinde verilecek.
Yorumlar (0)
13°
açık
Namaz Vakti 22 Eylül 2019
İmsak 04:50
Güneş 06:15
Öğle 12:32
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:59