İşsiz Şampiyon

Yaklaşık 18 Yıllık Aktif Sporculuk Hayatında Yurt İçinde Ve Yurt Dışında Önemli Başarılara İmza Atan Diyarbakırlı Atıcı Ömer Akgün, Kendisine İş İmkani Verilmediği İçin Sporu Bırakarak İnşaatlarda Çalişmayi Düşünüyor.

İşsiz Şampiyon
banner1314
Yaklaşık 18 yıllık aktif sporculuk hayatında yurt içinde ve yurt dışında önemli başarılara imza atan Diyarbakırlı atıcı Ömer Akgün, kendisine iş imkanı verilmediği için sporu bırakarak inşaatlarda çalışmayı düşünüyor.
Evli ve iki çocuk babası olan Akgün, bugüne kadar devlet kapılarını çalmış, kendisine defalarca söz verilmiş ama yerine getirilmemiş. Akgün, “Benim bir işim yok. Haftanın 7 günü, günde 5 saat olmak üzere idman yapıyorum. Böyle olunca ailemin geçimini sağlamak için çalışacak zaman kalmıyor. Kısacası spor ve hayat geçindirme mücadelesi bir arada olmuyor bu şartlarda. Açıkçası spor çok güzel, severek yapıyordum ama artık hevesim kalmadı. Çünkü bu şartlarda aileme bakamıyorum. Onca madalya, şampiyonluk, dereceler, rekorlar ve milli takıma sayısız başarı kazandırmak yetmiyormuş. Çaldığım kapılar yüzüme kapandı, verilen sözler tutulmadı. Birçok arkadaşım gibi ben de spora veda etmek zorunda kalacağım” dedi.
Ömer Akgün, 18 yıllık spor yaşantısına yurt içinde 14 şampiyonluk, 32 ikincilik, 18 üçüncülük, bir Türkiye rekoru ve bir de uluslararası ikinciliği sığdırdı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312