banner733
banner595

Karaoğlu, MHP’den Milletvekili Aday Adayı

Bayburt eski Sağlık İl Müdürü Dr. Karabey Kadri Karaoğlu, MHP’den aday adaylığını açıkladı. 9 Şubat 2015 tarihi itibariyle KETEM’deki hekimlik görevinden istifa ederek Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekili aday adayı olacağını...

Karaoğlu, MHP’den Milletvekili Aday Adayı

Bayburt eski Sağlık İl Müdürü Dr. Karabey Kadri Karaoğlu, MHP’den aday adaylığını açıkladı. 9 Şubat 2015 tarihi itibariyle KETEM’deki hekimlik görevinden istifa ederek Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekili aday adayı olacağını...

14 Mart 2015 Cumartesi 09:00
Karaoğlu, MHP’den Milletvekili Aday Adayı
banner730
Bayburt eski Sağlık İl Müdürü Dr. Karabey Kadri Karaoğlu, MHP’den aday adaylığını açıkladı. 9 Şubat 2015 tarihi itibariyle KETEM’deki hekimlik görevinden istifa ederek Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekili aday adayı olacağını duyuran Karaoğlu, MHP il binasında bir basın toplantısı düzenleyerek aday adaylığını resmen açıkladı.
MHP Bayburt İl Başkanı Süleyman Burç, MHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldırım, Aydıntepe Belediye Başkanı Haşim Şentürk, Bayburt Ülkü Ocakları İl Başkanı Muhammet Kılıç, teşkilat mensupları ve partililerin katılımıyla MHP il binasında bir basın açıklaması yapan Dr. Karaoğlu, "Bugün ekonomik ve sosyal kalkınmışlık açısından ülkemizin bir çok ilinden geride olan ama o illerin bir çoğundan daha fazla hizmeti hak ettiğine inandığım Bayburt’umuza en az diğerleri kadar hakkı olan hizmeti siyasette de sunmak gayesiyle, önce Allah’a, sonra teşkilatıma ve milletime güvenerek, çocukluk çağlarımdan itibaren mensubu olmaktan büyük onur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisinden 25. Dönem Milletvekilliği aday adaylığımı açıklıyorum. Rabbim bizi sevenlerimize ve sevdiklerimize karşı mahcup etmesin. Allah yar ve yardımcımız olsun" dedi.
Karaoğlu, açıklamasında şunları kaydetti:
"25. Dönem milletvekilliği aday adaylığımla ilgili basın toplantımıza hoş geldiniz diyor sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Şeref verdiniz. Bayburt’ta doğan, burada ikamet edip yaşamını burada sürdüren ve 12 yılı İl Sağlık Müdürlüğü görevinde olmak üzere 22 yıldır bu toprakların insanına hizmet eden bir hemşehriniz olarak karşınızdayım. Aynı zamanda bu şehrin insanına fazlasıyla hak ettiğine inandığım hizmeti sunabilmek için mücadele vermiş ve bu mücadelenin bedelini her alanda fazlasıyla ödemiş Bayburt sevdalısı bir kardeşinizim."
"Güzelliklerinin yanında bütün imkân ve imkânsızlıklarını birlikte yaşıyoruz"
"Havasını birlikte soluduğumuz,yağmurunda birlikte ıslandığımız, ayazında birlikte üşüdüğümüz bu şehrin güzelliklerinin yanında bütün imkân ve imkânsızlıklarını birlikte yaşıyoruz. Üniversite eğitiminden sonra bütün mesleki yaşamını Bayburt’ta geçirmiş, bürokrasiden gelen bir kardeşiniz olarak Bayburt’un her türlü meselesini bütün boyutlarıyla çok iyi bildiğimi belirtmek istiyorum. Mesleki kariyerim de dâhil olmak üzere hayatımın her döneminde toplumla iç içe oldum."
"Hak ve eşitlik temelinde hizmet etmeye çalıştım"
"Gerek İl Sağlık Müdürlüğüm döneminde gerekse de hekimlik mesleğim boyunca köyünden kentine, memleketimin en ücra köşesine varıncaya kadar, genciyle yaşlısıyla yediden yetmişe hemşehrilerimiz arasında hiçbir ayrım gözetmeksizin hak ve eşitlik temelinde hizmet etmeye çalıştım ve milletimin beni emanetçi olarak oturttuğu makamımın kapısını herkese açık tuttum. Bunu yaparken de milletimin hayır duasından başka hiç bir şey beklemedim. Aday adaylığımın söz konusu olduğu andan itibaren kamuoyunun her kesiminden şahsıma gösterilen teveccühle, emeklerimizin ve alınterimizin hemşehrilerimiz nezdinde zayii olmadığını gördüm. Bundan büyük bir mutluluk ve şeref duydum. Bütün bu emek ve çabalarımız inşaallah Cenabı Hakk katında da zayii olmaz."
"Hizmeti siyasette de sunmak gayesiyle"
"Bugün ekonomik ve sosyal kalkınmışlık açısından ülkemizin bir çok İlinden geride olan ama o illerin bir çoğundan daha fazla hizmeti hak ettiğine inandığım Bayburt’umuza en az diğerleri kadar hakkı olan hizmeti siyasette de sunmak gayesiyle, önce Allah’a, sonra teşkilatıma ve milletime güvenerek, çocukluk çağlarımdan itibaren mensubu olmaktan büyük onur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisinden 25. Dönem Milletvekilliği Aday Adaylığımı açıklıyorum. Rabbim bizi sevenlerimize ve sevdiklerimize karşı mahcup etmesin. Allah yar ve yardımcımız olsun."
"Ekmeğini yediğim bu şehre hizmet için yola çıktım"
"Vatana ve millete hizmetin Hakk’a hizmet olduğunu bizlere içinde yetiştiğimiz kültürümüz öğretti. Her birimiz eğitimlerimizi tamamladıktan sonra üzerimizde büyük hakkı olan bu millete hizmet etmeyi en büyük borcumuz olarak bildik. Meslek hayatım boyunca hep bu şuur ile görev yaptım. Şimdi bu hizmet anlayışıyla siyaset alanında da, doğduğum, büyüdüğüm ve ekmeğini yediğim bu şehre hizmet vermek için yola çıktım. Genel merkezimizin adaylık takdiri ile birlikte, uzun süredir üzerinde çalıştığımız projelerimizi tüm detaylarıyla siz çok değerli hemşehrilerimin bilgilerine ve görüşlerine sunacağım. Bu vesileyle 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak milletvekilliği seçimlerinin ülkemize ve Bayburt’umuza şimdiden hayırlı sonuçlar doğurmasını temenni ediyorum. Katılımlarınızdan dolayı tekrar teşekkür ediyor ve hepinizi saygıyla selamlıyorum."
Burç: "Ranta değil, Allah rızası için hizmete talibiz"
MHP il Başkanı Süleymen Burç ise, MHP’nin Bayburt’ta 1 değil 2 milletvekiline talip olduğunu belirttiği konumasında, "46 yıldır bu hareket sizin gibi dava arkadaşlarımızın harçlıkları ile bu zamanlara gelmiştir. Hiç bir zamanda haram lokma ile bugünlere gelmedik. Cebimizdeki simit parasını ekmek parasını buraya vererek geldik. Onun için biz Bayburt’ta ranta değil, Allah rızası için hizmete talibiz" dedi.
07 Haziran 2015 tarihinde yapılacak seçimlerde Türk milletini bölmek isteyenlere iyi bir cevap verileceğini söyleyen Burç, iktidar partisine de eleştirilerde bulunduğu açıklmasında şunları söyledi:
"İnsanlara hizmet Hakk’a hizmettir. Bu hiç kimsenin tekelindeki bir söz değildir. Resululllah Peygamber efendimiz der, insanlara hizmet. Türkiye’nin şuanda geldiği noktada yarın 12 Mart, bundan 94 yıl önce İstiklâl Marşı’nın kabul olduğu gün yarın. Cenab-ı Allah inşallah bir daha bir İstiklal Marşı daha yazdırmaz bu iktidar döneminde. Bu şaka değil. 7 Haziran seçimleri Türk milletinin geleceğini onaylayacak bir seçimdir. Türk milleti bölünme noktasında. 7 Haziran’daki seçimlerde inşallah Türk Milletini bölmek isteyen hainlere Cenabı Allah fırsat vermeyecektir. Bu millet kanla, canla şehit vererek gelmiştir bugünlere. Şehit gelmeseydi biz şuanda bu sınırlar içerisinde olmazdık. Televizyonlarda ’zenginimiz bedel öder, askerimiz fakirdendir’ sözü bile yasaklandı. Elbette oğluna askerlik yaptırmayanlar şehitliği bilemezler. Şehitliğin kıymetini bilemezler. 16 Türk devletinin saraylara şekil olarak yerleştirenler bunun kıymetini bilemezler. 12 Türk devletinin başkanları para sıfırlamadılar. Onların zamanında ayakkabı da yoktur. O zaman atalarımız çarık giyiyordu ve çarıkla bu vatanı aldılar. Çarıkla bize emanet ettiler. Biz vatanı milliyetçiler olara, ülkücüler olarak elbette korumaya mecburuz. 12 Eylül ihtilalinden sonra Amerika gazetesi şunu yazdı, ’Ülkücülere Türkiye’yi iyi ki teslim etmediniz.’ Amerika bizi istemiyor, PKK istemiyor, AKP yöneticileri istemiyor. AKP’ye oy verenler değil, yöneticileri. Çünkü AKP’ye oy verenler de bizim insanımız. Biz onlardan da MHP olarak oyuna talibiz. Bu vesileyle 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak seçimlerin Bayburt’umuza, İslam alemine ve Türk milletine hayırlara vesile olmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Bayburt’tan aday adayı olan Dr. Karabey Kadri Karaoğlu’na başarılar diliyorum."
Loading...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner651

banner682