banner673
banner595

Ayvalık Belediyesi’nin Nisan Ayı Olağan Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Belediyesi’nin Nisan ayı Olağan Meclis toplantısı saat 10.00’da Orhan Peker Sanat Galerisi’nde gerçekleştirildi.Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in öncülüğünde yapılan toplantıda;...

Ayvalık Belediyesi’nin Nisan Ayı Olağan Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Belediyesi’nin Nisan ayı Olağan Meclis toplantısı saat 10.00’da Orhan Peker Sanat Galerisi’nde gerçekleştirildi.Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in öncülüğünde yapılan toplantıda;...

01 Nisan 2015 Çarşamba 11:21
Ayvalık Belediyesi’nin Nisan Ayı Olağan Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı
banner730
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Belediyesi’nin Nisan ayı Olağan Meclis toplantısı saat 10.00’da Orhan Peker Sanat Galerisi’nde gerçekleştirildi.
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in öncülüğünde yapılan toplantıda; belediye meclis üyeleri eksiksiz hazır bulundu.
Saygı duruşu ile başlayan toplantıda konuşan Belediye Başkanı Gençer, 30 Mart yerel seçimlerinin ardından bir yılı doldurduklarını ve bu süreçte çok ciddi yol alarak Bütünşehir Yasasına rağmen ekonomik refaha ulaşma yolunda önemli adımlar attıklarını söyledi.
Ayvalık’a bağlı kırsal mahallelerdeki su kaynaklarında analizlerin yapılarak sağlıklı olup olmadığı yönünde çalışmalar başlattıklarını kaydeden Başkan Gençer, ilçe merkezindeki terfi merkezinin kent dışına çıkarılması gerektiğini ve bunun yanı sıra da Laka mevkiindeki kanalizasyonun Badavut mevkiindeki Arıtma Tesisine bağlanması için BASKİ ile koordineli çalıştıklarını anlattı.
BASKİ’den aldığı bilgiye göre; 500’lük su borusunun yapılması çalışmaların başladığını kaydeden Başkan Gençer, BASKİ’nin sorumluluğunda da olsa, Ayvalık Belediyesi olarak bu konularda ellerinden gelen desteği BASKİ’ye vereceklerini vurguladı.
Cunda ile Ayvalık merkezini birbirine bağlayan Gönül Yolu’nda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması öngörülen köprü yapımı ile ilgili çalışmaları basından takip ettiklerinin altını çizen Belediye Başkanı Rahmi Gençer, bu konuda Ayvalık Belediyesi olarak Gönül Yolu’nda kemerli bir köprünün yapılmasının doğaya ve iç denizin temizlenmesine ait herhangi bir faydasının olmadığını düşündüklerini vurgulayarak, Ayvalık’ın böylesi bir köprüye ihtiyaç duymadığına da inandıklarını kaydetti.
Asfalt Şantiyesini yeniden canlandırdıklarını kaydeden Belediye Başkanı Gençer, ilçe merkezindeki parke taşlarını da kendi belediye bünyesine almaya gayret ettiklerini belirterek, Küçükköy Mahallesi’nin girişindeki trafonun hemen yanına çok amaçlı bir sanat merkezi yapılabilmesi için bir bağışçı ile birlikte düğmeye bastıklarını da sözlerine ekledi.
Toplantıda; 01 Ocak 2014 - 31 Aralık 2014 tarihleri arasındaki Denetim Raporu ve 01 Ocak 2014 - 31 Aralık 2014 tarihleri arasında Ayvalık Belediyesi’nin Çalışma Durumunu Gösterir Faaliyet Raporlarının okunmasının yanı sıra gündem maddelerine ait; Encümen üyeliği, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu, Meclis İmar Komisyonu, Meclis Sağlık Komisyonu, Meclis Hukuk Komisyonu, Meclis Tarife Komisyonunun seçimlerinin ise 3 Nisan’da saat 15.00’ da yapılacak Olağanüstü Meclis Toplantısında ele alınması oy birliğiyle kabul edildi.
Toplantıda; Büyükşehir Belediyesi tarafından devredilen Şehir Mezarlığı hizmetlerinin Ayvalık Belediyesi tarafından yapılmasına ait karar oy birliğiyle kabul edildi.
Ayvalık Belediyesi’nin Nisan ayına ait Belediye Meclis Toplantısında; Meclis İmar Komisyonundan gelen konularda ele alındı.
Buna göre; Kemalpaşa Mahallesi, 574 ada, 1 parselde kayıtlı mülkiyeti Ayvalık Belediyesine ait taşınmaz ile alakalı peyzaj projesi ve tahsis edilecek 50,00m2’Iik alanın belirlenmesine ait karar oy birliğiyle kabul edildi.
14.01.1983 tarih onaylı 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarında yer alan ada orta çizgilerinin uygulanmasına yönelik karar alınması ise komisyon tarafından yeniden değerlendirilmesine karar verildi.
Fethiye Mahallesi, 804 ada, 11 parselde kayıtlı mülkiyeti Maliye Hazinesine ait taşınmaz ile alakalı plan tadilatı teklifi oy birliğiyle kabul edildi.
Sakarya Mahallesi, 1198 ada, 32 parselde kayıtlı mülkiyeti Maliye Hazinesine ait taşınmaz ile alakalı plan tadilatı teklifi ve Küçükköy Mahallesi, 2087 ve 5396 parsellerin arasında doğu-batı uzantılı yolun kaldırılması ile alakalı talepler oy birliğiyle kabul edildi.
Toplantıda; İmar Komisyonundan gelen yeni konularda ele alındı.
Buna göre; Kemalpaşa Mahallesi, 85 pafta, 1263 ada, 23 parselde kayıtlı mülkiyeti Gülten Kesen’e ait taşınmaz ile alakalı plan tadilatı teklifi ile Altınova Mahallesi, 11S4 pafta, 323 ada, 1 -... - 34 parsellerde kayıtlı Altınova Küçük Esnaflar bölgesinde yer alan taşınmazlar ile alakalı plan tadilatı teklifi komisyona sevk edildi.
Ayvalık Belediyesi sınırları içindeki asansörlerinin, yapı kullanma izninden önce tescil belgesi kontrolü ve asansörün yerinde kontrollerine ilişkin işbirliği protokolünün onayı için Belediye Başkanı’na yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
Ayvalık Belediyesi’nin Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı gündem maddelerinin sonuncusu olan Dilek ve Temenniler bölümüyle sona erdi.
Bu bölümde konuşan Belediye Başkanı Rahmi Gençer, toplantının son bölümündeki ‘Dilek ve Temenniler’ maddesinin öneriler haline getirilmesini talep etti.
Bu bölümde Ak Partili Meclis Üyesi Ali Gür’ün yaz sezonu öncesinde Çamlık-Sarımsaklı arasında yol için herhangi bir çalışma yapılmasına ait soruyu yanıtlayan Belediye Başkanı Gençer, söz konusu yolun Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olduğunu ve Büyükşehir yetkilileri yaptıkları görüşmelerde bu yolun düzeltilmesi ile ilgili çalışmaların başlanacağını kaydetti. Bununlar birlikte de Ayvalık Belediyesi’nin sorumluluğundaki Kipa kavşağı olarak bilinen yolda da gerekli onarım çalışmalarının başlatılacağını kaydetti.
HAYVAN HASTANESİ YAPILIYOR
Ak Partili Meclis Üyesi Sinan Oğuz Başkurt’un geçtiğimiz ay gerçekleşen meclis toplantısında Altınova’daki kuduz vakasını hatırlatarak, ilçedeki başıboş kedi ve köpekler için yeni çalışmaların yapılıp yapılmadığına iliklin soruyu da yanıtlayan Gençer, bu konuda Ayvalık Belediyesi’ne ait Köpek Bakım Çiftliği’nde bir Hayvan Hastanesi yapıldığını belirtti.
Ayvalık Belediyesi olarak, yasa gereği cadde ve sokaklardan aldıkları köpeklerin aşılarını ve gereken ilaçlamalarını yaptıktan sonra doğal alanlarına bıraktıklarını söyledi.
Toplantının kalan bölümü ise Cuma günü saat 15.00’de devam edecek.
Loading...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner651

banner682