banner1313

banner1300

banner1334

Cami Öğrencilerinden Yardımlaşma Tiyatrosu

Bitlis’in Adilcevaz ilçesindeki İsmail Efendi Camisi’nde öğrenciler tarafından yardımlaşma tiyatrosu düzenlendi.Cami imamı Fikret Günay tarafından organize edilen tiyatro gösterisinde, Kur’an kursuna gelen bayanlar için düzenlenen yardımlaşma...

BİTLİS 09.01.2015, 09:13
Cami Öğrencilerinden Yardımlaşma Tiyatrosu
Bitlis’in Adilcevaz ilçesindeki İsmail Efendi Camisi’nde öğrenciler tarafından yardımlaşma tiyatrosu düzenlendi.
Cami imamı Fikret Günay tarafından organize edilen tiyatro gösterisinde, Kur’an kursuna gelen bayanlar için düzenlenen yardımlaşma tiyatrosu büyük beğeni topladı. İmam Fikret Günay, tiyatronun amacının insanları bilinçlendirmek olduğuna değinerek, “Komşu hakları ve savaştan kaçarak ülkemize sığınan herkesime yardım elinin uzatılması, sahipsiz kalan yetim çocuklara sahip çıkılması ve aynı zamanda milli ve manevi değerlerimizi yaşatmak adına böyle bir program yapmayı düşündük. Camilerimiz sadece namaz kılma yeri olmadığı gibi toplumun ve herkesimin sorunlarını dile getiren yerler olmalıdır. Camilerimiz aynı zamanda evimizdeki sıcak ortamı bulabildiğimiz mekânlar olmalıdır” şeklinde konuştu.
Tiyatro gösterisinde minik kızlardan oluşan ‘yardım melekleri ekibi’, yardımlaşma ile ilgili ayet ve hadisler okudu. Program sonunda izleyiciler tarafından minik öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!