banner673
banner595

Bozüyük Belediye Meclisi Mart Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Bilecik’in Bozüyük İlçe Belediye Meclisi, Mart ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Fatih Bakıcı başkanlığında gerçekleştirildi.Yedi gündem maddesi ile yapılan toplantıya MHP ve CHP meclis gruplarınca ek önergeler verildi....

Bozüyük Belediye Meclisi Mart Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Bilecik’in Bozüyük İlçe Belediye Meclisi, Mart ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Fatih Bakıcı başkanlığında gerçekleştirildi.Yedi gündem maddesi ile yapılan toplantıya MHP ve CHP meclis gruplarınca ek önergeler verildi....

02 Mart 2015 Pazartesi 16:58
Bozüyük Belediye Meclisi Mart Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
banner556
Bilecik’in Bozüyük İlçe Belediye Meclisi, Mart ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Fatih Bakıcı başkanlığında gerçekleştirildi.
Yedi gündem maddesi ile yapılan toplantıya MHP ve CHP meclis gruplarınca ek önergeler verildi. Önergelerin bir kısmı gündeme alınırken bir kısmı ise toplantı sonrasında Belediye Başkanı Fatih Bakıcı tarafından cevaplandırıldı.
İlk maddede Belediye Disiplin Amirleri Yönetmeliğinin güncellenmesi konusunun görüşülmesi yapılarak oy birliği ile kabul edildi. Bazı imar izin talepleri görüşülerek imar komisyonuna sevk edildi. Yeni, Yenidoğan ve Tekke mahalle konaklarının bünyesinde bulunan muhtarlık odalarının elektrik, doğalgaz ve ortak giderlerinin belediye bütçesinden ödenmesi konusunun görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Belediye binaları dışında kalan diğer muhtarlıkların da bu kapsama alınması konusu plan ve bütçe komisyonuna sevk edildi.
BAŞKAN İÇİN YETKİ TALEBİ
Yurtiçi ve yurtdışı bankalar, fonlar, kredi kuruluşları, finans kurumlarından bağış, hibe, borçlanma ve proje kredileri için görüşmeler ve anlaşmalar yapılması konusunda Belediye Başkanına yetki verilmesi konusunun görüşüldü. CHP ve MHP grubu yetkinin sadece bağış ve hibe olarak verilmesini borçlanma ve proje kredileri için ayrıca oylama yapılmasını talep etti. Yapılan oylamada finans kurumlarından bağış, hibe, borçlanma ve proje kredileri için görüşmeler ve anlaşmalar yapılması konusunda Belediye Başkanına yetki verilmesi konusu CHP ve MHP meclis gruplarının red yönündeki oyuna rağmen AK Parti grubunun oyları ile oy çokluğu ile kabul edildi.
Bursa BEBKA Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma ajansının açık bulunan 2015 yılı mali destek programlarından Turizme yönelik küçük ölçekli altyapı, sürdürülebilir sanayi programları ile 2015 yılı teknik destek, doğrudan faaliyet ve mali destek programlarına, AB hibe programlarına, yurtdışı ülkelerin hibe programları kapsamındaki hibe teklif çağrıları ile Türkiye Cumhuriyeti Bakanlıklarının, kamu kurum ve kuruluşlarının teşvik kapsamındaki proje karşılığı hibe ve destek programlarına proje sunulmasına ve talebin başarılı olması durumunda faaliyetin uygulanmasına, sunulan faaliyette kurum/kuruluşumuzu temsile, ilzama ve talebe ilişkin belgeleri imzalamaya Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’ya yetki verilmesi konusunun görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Son olarak Belediye imar komisyonuna sevk edilen konuların görüşülmesi yapıldı. Burada özellikle Yediler Mahallesi sakinlerinin belediye otobüsü talepleri konusunda çalışmaların devam ettiğinden ek süre istendi ve oy birliği ile ek süre verildi.
ENGELLİLER İÇİN SARI ÇİZGİLER
MHP grubu tarafından verilen engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için başta kaldırımlar olmak üzere gerekli yerlere sarı çizgiler yapılması konusu görüşüldü. Başkan Bakıcı, konu ile ilgili kendilerinin de çalışmaları olduğunu ve tüm engellilerin hayatını kolaylaştırmaya yönelik çalışmaların sürdüğünü söyledi. Yine yeni mezarlık yeri ile ilgili önerge üzerine bu konuda bir talepleri olduğunu ve gerekli yazışmaların tamamlanması ile gerekli plan notlarının hazırlanacağını söyledi. Belediye meclis üyeleri olarak yeşil alanlarla ilgili bir çalışma yapılabilir mi? önergesi ile ilgili Başkan Bakıcı, birlikte bir çalışma yapılabileceğini kaydetti.
METRUK BİNALARIN YERİ OTOPARK
CHP grubunun belediyenin kadrosunda işitme engelli tercüman bulundurması, pazar yerine mobil tuvaletler konuşlandırılması, özel araç otopark yerleri oluşturulması konusunda önergeler verdi. Başkan Bakıcı, "İşitme engelli tercüman istihdamı konusunda gerekli çalışmaları yapacağız. Açık pazarın kurulduğu yere mobil tuvaletler konuşlandırılması konusunda zaten bir çalışmamız var ve bugünlerde konuşlandırılması yapılacak. Özel araç otopark yerleriyle ilgili olarak da daha evvel bu konuda bir karar aldık. İsteyen vatandaşımız eski metruk binalarını yıkarak özel otopark alanına dönüştürebilmektedir" dedi.
CHP’DEN AK PARTİLİ ÜYELERİ TEŞEKKÜR
Gündem ve ek önergelerin görüşülmesinin ardından CHP grubu adına Coşkun Aksu söz alarak belediyenin Kızılay’a yer bağışı, kapalı pazar müteahhidi Muharrem Kılıçarslan’ın yaptığı açıklama konusunda konuştu. Albay, İbrahim Çolak köşkünün müze yapılması konusunda emeği geçen AK Parti meclis üyelerine teşekkür etti. Aksu, sırf muhalefet etmek için mecliste yer almadıklarını belirterek, mecliste bulunan herkesin birbiri ile dost olduğunu ve bu kişisel güzelliği meclise taşımaları gerektiğini söyledi. Coşkun Aksu, mutlaka farklı yönlerin olabileceğini ama asgari müştereklerde birleşilmesi gerektiğini kaydetti.
Yükleniyor...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner651

banner653