banner1320

Iliman Havaya Alışan Aydınlı Soğuğu Görünce Hastalandı

Türkiye’nin en ılıman illeri arasında yer alan ve kar yağışının nadir görüldüğü Aydın’da havaların soğuması ile birlikte enfeksiyon hastalıkları da arttı. Soğuklarla birlikte rahatsızlanan pek çok kişi hastanelere akın edince...

Iliman Havaya Alışan Aydınlı Soğuğu Görünce Hastalandı
banner1314
Türkiye’nin en ılıman illeri arasında yer alan ve kar yağışının nadir görüldüğü Aydın’da havaların soğuması ile birlikte enfeksiyon hastalıkları da arttı. Soğuklarla birlikte rahatsızlanan pek çok kişi hastanelere akın edince devlet hastanelerinde yoğunluk yaşanmaya başladı.
İl genelinde ve özellikle yüksek kesimlerde etkisini gösteren soğuk ile birlikte ılıman havaya alışık olan Aydınlılar rahatsızlanınca hastanelerde iğne atsan yere düşmez görüntüler yaşanmaya başladı. Aydın Devlet ve Atatürk Devlet hastanelerinde poliklinik sayısının ortalamanın üzerinde seyrettiği belirtilirken, özellikle Salı günleri ve zeytin havasının olmadığı yağışlı ve soğuk günlerde hastaneye gelenlerin sayısının daha da arttığı belirtildi.
Daha çok üşütme ve gribal enfeksiyona bağlı şikayetlerle hekime müracaat eden vatandaşların, hava değişimi ve birden bastıran soğuklar nedeniyle hastalandıkları belirtilirken, uzmanlar soğuklara ve mikroplara karşı bol bol mevsim meyvesi tüketilmesini, ayrıca Aydın’ın milli ürünleri arasında yer alan zeytin, zeytinyağı, incir ve pekmezin bolca tüketilmesini önerdiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300