Başkan Atabay’dan Gecekondu Önleme Bölgesi Açıklaması

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, AK Parti Didim İlçe Başkanı Cenk Ünlü’nün gecekondu önleme bölgesiyle ilgili yaptığı açıklamalara cevap verdi.Başkan A. Deniz Atabay, yaptığı açıklamada; “Gecekondu önleme bölgesiyle ilgili...

Başkan Atabay’dan Gecekondu Önleme Bölgesi Açıklaması
banner1314
Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, AK Parti Didim İlçe Başkanı Cenk Ünlü’nün gecekondu önleme bölgesiyle ilgili yaptığı açıklamalara cevap verdi.
Başkan A. Deniz Atabay, yaptığı açıklamada; “Gecekondu önleme bölgesiyle ilgili komisyon detaylı çalışma başlattı ama detaylarından haberimiz daha yok. Kamuoyunda ve basında bu konu yer aldı. Bu yer 2012 yılında Belediyeye gece kondu önleme bölgesi olarak tahsis etmiş. O günden bu yana belediye burada bir çalışma başlatmamış. Mal Müdürlüğünden konuyla ilgili bir yazı gelmedi daha bize; Bu anlamda kamuoyunda bir takım spekülasyonların önüne geçmek, belediye müteahitlik işini DİBEL üzerinde yapacakmış gibi izlenimi önüne geçmek için yaptım. Konut işine girmeyeceğiz. Zaten bin 500-2 bin gibi bir konut yapma gibi bir kararı yok. Bu sorunlar ilgili belediyeye yer tahsis edilmiş. Bu araziler dağıtılacaksa da gecekondu yerinde oturan vatandaşlara dağıtılacak. Komisyon bu konuda inceleme yapacak” dedi.
Başkan Atabay’ın ardından yeni bir açıklama yapan AK Parti İlçe Başkanı cenk Ünlü ise, “İnşaat yapılarak teslim edilmesi, hak sahiplerinin belirlenmesi ve müştekil şekilde teslim edilmesi için açıklama yaptık” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300