banner595

Tüsiad Ve Türkonfed Yetkililerinden Kalkınma Ajansı’na Ziyaret

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayik, Görüşmede Tüsiad Ve Türkonfed’in Tecrübe Ve Yetkinliklerini Ajans’ın Dinamizmi Ve Sahaya Olan Yakınlığı İle Birleştirerek Başta Techankara Markası Olmak Üzere Ankara’nın Kalkınması Adına Yapılan Ve Söz Konusu Kurumlarla Ortak Amaçlar Doğrultusunda Gerçekleştirilen Birçok Faaliyette Önemli Çiktilar Oluşturulabileceğine Olan İnancini Dile Getirdi.

Tüsiad Ve Türkonfed Yetkililerinden Kalkınma Ajansı’na Ziyaret

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayik, Görüşmede Tüsiad Ve Türkonfed’in Tecrübe Ve Yetkinliklerini Ajans’ın Dinamizmi Ve Sahaya Olan Yakınlığı İle Birleştirerek Başta Techankara Markası Olmak Üzere Ankara’nın Kalkınması Adına Yapılan Ve Söz Konusu Kurumlarla Ortak Amaçlar Doğrultusunda Gerçekleştirilen Birçok Faaliyette Önemli Çiktilar Oluşturulabileceğine Olan İnancini Dile Getirdi.

04 Mart 2015 Çarşamba 17:16
Tüsiad Ve Türkonfed Yetkililerinden Kalkınma Ajansı’na Ziyaret
TechAnkara markası ve proje pazarı ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere TÜSİAD ve TÜRKONFED yetkilileri Ankara Kalkınma Ajansı’nı ziyaret etti.
Ankara Kalkınma Ajansı’nın girişimcilik ekosistemine yönelik yürüttüğü çalışmalarda işbirliği alanlarını görüşmek üzere TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Ünlütürk, TÜSİAD Ankara Daimi Temsilcisi Eray Akdağ, TÜRKONFED Genel Sekreteri Arda Batu, TÜSİAD Bölgesel Kalkınma Politikaları ve İş Dünyası Kuruluşlarıyla İlişkiler Bölümü Kıdemli Bölüm Sorumlusu Ceren Aydın Ergün ve TÜSİAD TBMM ile İlişkiler Uzmanı Sinem Ulutürk Cinbiş’ten oluşan heyet bir ziyaret gerçekleştirdi. Başta Ankara Kalkınma Ajansı’nın dört yıldır düzenlediği ve 2014 yılında “TechAnkara” markası ile lanse ettiği proje pazarı faaliyetlerinin iş dünyası tarafından takip ve ilgisini arttırmaya yönelik işbirliği imkanlarının değerlendirildiği toplantıda, TÜSİAD, TÜRKONFED ve Ankara Kalkınma Ajansı’nın yenilikçi girişimler, Ar-Ge,inovasyon ve yönetim odaklı sorunları bulunan KOBİ’lerin teknik olarak gelişimlerinin sağlanması, üniversite ve sanayi işbirliğinin başarıya dönüştürüleceği somut başarılı projelerin hayata geçirilmesi konularında ortak amaçlar doğrultusunda çalıştığı vurgulandı. Bahsi geçen alanlarda TÜSİAD’ın yaptığı araştırma ve uygulama çalışmalarından bahseden TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Ünlütürk, bu çalışmaların Ankara özelinde uygulamalarının Ajans işbirliği ile daha etkin gerçekleştirilebileceğine değindi.
TECHANKARA MARKASI TÜSİAD VE TÜRKONFED İŞBİRLİĞİ İLE İVME KAZANIYOR
Ünlütürk başkanlığındaki heyet Ankara’da geliştirilen, üretilen ve satılan araştırma ve teknoloji hizmetlerinin/ürünlerinin uluslararası pazarlarda rekabet etmesi yolunda bir vizyon markası olarak yola çıkan “TechAnkara”markasının önemine dikkat çekerek, bu marka altında önemli bir faaliyet olan TechAnkara Proje Pazarı 2014’ün başarısını da kutladı. Ajans’ın proje pazarlarını her yıl daha da geliştirdiğine vurgu yapan Ünlütürk, TechAnkara Proje Pazarı 2015 için TÜSİAD ve TÜRKONFED olarak her türlü desteği sağlayabileceklerini dile getirdi. Özellikle TÜSİAD iş dünyası ve yatırımcı potansiyeli ve TÜRKONFED ile birlikte planlanan mentorlük programının TechAnkara Proje Pazarı 2015 kapsamında değerlendirilmesiyle etkinliğin tanıtımı, etkinliğe olan ilgili ve etkinlik başarısının artışında büyük katkı sağlayacağı vurgulandı.
Heyetin yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, görüşmede TÜSİAD ve TÜRKONFED’in tecrübe ve yetkinliklerini Ajans’ın dinamizmi ve sahaya olan yakınlığı ile birleştirerek başta TechAnkara markası olmak üzere Ankara’nın kalkınması adına yapılan ve söz konusu kurumlarla ortak amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilen birçok faaliyette önemli çıktılar oluşturulabileceğine olan inancını dile getirdi. Özellikle TechAnkara Proje Pazarı 2015 için önerilen işbirliğinin tüm Türkiye’ye örnek olacak nitelikli bir çalışma olacağına vurgu yapan Şayık, ayrıca TÜSİAD’ın yürüttüğü KOBİ araştırmaları, üniversite-sanayi işbirliği gibi çalışmalarda Ankara’nın dahli ile Ajansın ortak çalışma isteğini de belirtti.
2014 yılında Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV), TÜBİTAK, Ankara Ticaret Odası, Ankara Sanayi Odası, teknoloji geliştirme bölgeleri, organize sanayi bölgeleri, üniversiteler, teknoloji transfer ofisleri ve Borsa İstanbul Özel Pazar işbirliğinde gerçekleştirilen TechAnkara Proje Pazarı’nın 2015 yılında artan işbirlikleri ile Ajansın vizyonuna ve TechAnkara markasına yakışır çok daha etkili bir organizasyonla tekrarlanacağını belirten Şayık, girişimcilik ekosistemine katkı sağlamak üzere çalışmaların devam edeceğini ifade etti.
Görüşmede Türkiye’nin kalkınması için çalışan, özelde KOBİ’lerin gelişimi ve girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi alanlarında etkinliklerini göstermek isteyen TÜSİAD, TÜRKONFED ve Ankara Kalkınma Ajansı’nın elbirliği ile hareket edilmesi durumunda kaynakların yerinde ve etkin kullanımı ile önemli başarı örneklerinin Türkiye’ye kazandırılabileceği vurgulandı.

Loading...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner650

banner801