Hilas Otel

Çelik İnşaat

Kazan’da Sokak Ve Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yiyecek Bırakıldı

Ankara’nın Kazan ilçesinde kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yiyecek bulamayan sokak ve yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı.Kazan Belediyesi ekipleri tarafından sokak hayvanlarının aç kalmaması için Kazan’da bulunan tüm...

Kazan’da Sokak Ve Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yiyecek Bırakıldı
banner1314
Ankara’nın Kazan ilçesinde kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yiyecek bulamayan sokak ve yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı.
Kazan Belediyesi ekipleri tarafından sokak hayvanlarının aç kalmaması için Kazan’da bulunan tüm park, bahçe ve doğal yaşam alanlarına mama, kuş yemi ve ekmek bırakıldı. Belediye Başkanı Lokman Ertürk yaptığı açıklamada, “Ülkemizde ve ilçemizde çetin geçen kış koşullarında doğal hayatın parçası olan hayvanlarımıza bir nebze de olsa sahip çıkmaya çalışıyoruz. Mama, ekmek ve kuş yemi gibi yiyecekleri hayvanların ulaşabilecekleri yerlere bırakıyoruz" dedi.
Ertürk, Ankara’da ilk hayvan barınağının Kazan ilçesinde açıldığını ve 60 hayvan kapasitesi bulunan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde sahipsiz tüm sokak hayvanlarının tedavi, bakım ve aşılama hizmetlerini yapıldığını da sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300