banner1365

banner1345

Amasya’nın İlçelerinde Kar Tatili 1 Gün Uzatıldı

banner1357

Yoğun Kar Yağışının Devam Ettiği Köylerden Olan Kaleköy’de İncelemeler Yapan Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “geçen Yıl Yaşanan Kuraklık Nedeniyle Su Kaynakları Açısından Ülkemiz Genelinde Sıkıntılar Yaşanmıştı. Bu Kış İse Yağışlar Büyük Artış Göstermiş Durumda. Önemli Bir Tarım Şehir Olan İlimizde Yağan Kar Tarımsal Verimliliği De Arttıracaktır. Ayrıca Vatandaşlarımızın Kış Şartlarindan Etkilenmemesi İçin Karayolları Ve İl Özel İdaresi Ekiplerimiz Teyakkuz Halinde Beklemekte Ve İhtiyaç Duyulan Bölgelere Müdahale Etmektedirler” Dedi.

AMASYA 07.01.2015, 17:45
Amasya’nın İlçelerinde Kar Tatili 1 Gün Uzatıldı
banner1353
Bugün il genelindeki okulların tatil olduğu Amasya’da merkez ilçe hariç olmak üzere, devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle 8 Ocak Perşembe günü ilçelerdeki tüm ilk ve orta dereceli okulların 1 gün süreyle tatil edildiği açıklandı.
İlçelerdeki kamu kurumlarında engelli statüsünde çalışan tüm personelin 1 gün idari izinli sayılacağını açıklayan Amasya Valiliği, ayrıca Amasya merkez ve köylerinde taşımalı sistem ile okullarına devam eden öğrencilerin de bu tatilden faydalanacağını, bunun dışında Amasya merkez ilçe ve merkeze bağlı köylerdeki tüm okullarda eğitime devam edileceğini bildirdi.
Yoğun kar yağışının devam ettiği köylerden olan Kaleköy’de incelemeler yapan Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “Geçen yıl yaşanan kuraklık nedeniyle su kaynakları açısından ülkemiz genelinde sıkıntılar yaşanmıştı. Bu kış ise yağışlar büyük artış göstermiş durumda. Önemli bir tarım şehir olan ilimizde yağan kar tarımsal verimliliği de arttıracaktır. Ayrıca vatandaşlarımızın kış şartlarından etkilenmemesi için Karayolları ve İl Özel idaresi ekiplerimiz teyakkuz halinde beklemekte ve ihtiyaç duyulan bölgelere müdahale etmektedirler” dedi.
Çomaktekin, karla kaplı okul bahçesinde koruma ekibiyle birlikte fotoğraf çektirdi.
Yorumlar (0)
banner1363
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 19 Ekim 2019
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 12:25
İkindi 15:25
Akşam 17:57
Yatsı 19:16