Afyonkarahisar’da “geçmişten Geleceğimize Uzanan Bir Süreçte Osmanlı Türkçesi” Paneli Yapılacak

Afyonkarahisar Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği (aksam) Tarafından, 10 Ocak Cumartesi Günü, “geçmişten Geleceğimize Uzanan Bir Süreçte Osmanlı Türkçesi” İsimli Bir Panel Düzenleyeceği Belirtildi.

Afyonkarahisar’da “geçmişten Geleceğimize Uzanan Bir Süreçte Osmanlı Türkçesi” Paneli Yapılacak
banner1314
Afyonkarahisar Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği (AKSAM) tarafından, 10 Ocak Cumartesi günü, “Geçmişten Geleceğimize Uzanan Bir Süreçte Osmanlı Türkçesi” isimli bir panel düzenleyeceği belirtildi.
Konu ile ilgili AKSAM’dan yapılan yazılı açıklamada, panelin Hattat Ahmet Karahisari Kültür Merkezinde gerçekleştirileceği belirtilerek, “Kurulduğu günden bu yana şehrimizin kültür sanat hayatına ciddi katkılarda bulunan Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği sezon başından bu yana gerçekleştirdiği Selim Bayraktar ve İlyas Tetik söyleşilerinden sonra şimdi de güncel bir konuya parmak basıyor. ‘Geçmişten Geleceğimize Uzanan Bir Süreçte Osmanlı Türkçesi’nin konuşulacağı paneli Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden Yardımcı Doç. Dr. Mehmet Sarı yönetirken, tarih bölümünden Yardımcı Doç. Dr. Mustafa Karazeybek, Eski Türk Edebiyatı Bölüm Başkanı Yardımcı Doç. Dr. Ahmet Karaman, AKÜ İslami Bilimler Akademisi’nden Uzman Abdullah Çakmak ve HAYRAT Vakfı Afyonkarahisar Temsilcisi Mesut Hızarcı konuşmacı olarak katılıyor. Dünden Bugüne Osmanlı Türkçesi konulu panel 10 Ocak 2014 Cumartesi günü 14:00’da Hattat Ahmet Karahisari Kültür Merkezinde gerçekleşecek” ifadelerine yer verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312