banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Sözlü Ve Karalar Köprü Temeli Attı

banner1357

Adana Büyükşehir Başkanı Hüseyin Sözlü, Yeni Metal Sanayi Sitesi’ni TD-8 Tahliye Kanalı üzerinden Şakirpaşa Caddesi’yle bağlayacak 24 metre uzunluğunda köprünün temelini Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile birlikte attı.Orta...

ADANA 08.01.2015, 12:35
Sözlü Ve Karalar Köprü Temeli Attı
banner1353
banner1375
Adana Büyükşehir Başkanı Hüseyin Sözlü, Yeni Metal Sanayi Sitesi’ni TD-8 Tahliye Kanalı üzerinden Şakirpaşa Caddesi’yle bağlayacak 24 metre uzunluğunda köprünün temelini Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile birlikte attı.
Orta Ölçekli Sanayi Bölgesi ile Yeni Metal Sanayi Sitesi’ni birleştiren ve yatırım maliyeti 877 bin TL’yi bulan köprü, inşaatı tamamlandığında 24 metre uzunluğunda, 40 metre genişliğiyle bölgeye katma değer sağlayacak. Projenin devamında, bölgeye 3 köprü daha yapılacak.
Temel atma törenini, halk oyunları gösterisiyle başladı. Daha sonra konuşan Zeydan Karalar, oluşan tabloyu ’Umut ve gurur’ tablosu olarak değerlendirerek, “Gerçekten 30 Mart’tan sonra Adana ilkleri yaşıyor, Adana eksiklerini tamamlıyor” diye konuştu.
Yatırımın sanayi bölgesi için önemli bir proje olduğunu vurgulayan Karalar, böylece istihdam ve kazancın da artacağını belirtti.
Yeni yıla müjdeli hizmetlerle girmek için temel atma törenini yılbaşından sonra yapmayı tercih ettiklerini belirten Başkan Hüseyin Sözlü ise Yeni Metal Sanayi Sitesi’nin ıslah edilerek Organize Sanayi Bölgesi gibi olabileceğini söyledi. Sanayi için imarlı bir altyapı gerektiğine dikkat çeken Başkan Sözlü, bunu gerçekleştireceğini ifade etti. “Adana’yı da ülkemizi de kurtaracak olan müteşebbis güçtür” diyen Sözlü, şöyle devam etti:
"Müteşebbis güce hiçbir siyasi değerlendirme yapmadan, hiçbir kutba dahil etmeden, memleketin kalkınmasına katkı koyacak, katmadeğer koyacak insanlar çalıştıracak rızk kapısı olacak diye samimi bi şekilde bakacağız. Bakış açımız onların malında gözümüz olmadan mallarının ortağıymış gibi heyecan duyarak sanayicimize hizmet edeceğiz. Siyasetten öteyiz, Adana’da iş zamanındayız, çalışma zamanındayız. Kimse yaptığımız işlere kulp falan bulmasın bu atmosferi kimse kıskanmasın. Siyasetten öte hemşehrilerimiz bize hizmet fırsatı vermiş bunu, onlara dürüst bir şekilde yerine getirmeliyiz.”
Konuşmaların ardından Başkan Hüseyin Sözlü, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ATO Başkanı Atilla Menevşe, ADASO Başkanı Zeki Kıvanç ve MHP Adana Milletvekili Ali Halaman ile birlikte kurdele kesip, ilk temeli atacak düzeneği tuşladı.
Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 14 Aralık 2019
İmsak 06:13
Güneş 07:46
Öğle 12:34
İkindi 14:52
Akşam 17:13
Yatsı 18:40