Ağrı Belediyesi’nden İsim Değişikliği

Ağrı Belediyesi’nin aylık olağan meclis toplantısında, Fevzi Çakmak ve Alpaslan mahallelerinin ismini değiştirme kararı alındı.Ağrı Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, aylık olağan meclis toplantısında iki mahalle isminin...

Ağrı Belediyesi’nden İsim Değişikliği
banner1314
Ağrı Belediyesi’nin aylık olağan meclis toplantısında, Fevzi Çakmak ve Alpaslan mahallelerinin ismini değiştirme kararı alındı.
Ağrı Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, aylık olağan meclis toplantısında iki mahalle isminin değiştirilmesi kararı alındığı belirtildi. Alınan karar sonucunda ismi değişecek mahallerin yeni isimlerinin vatandaşlar arasında referandum yapıldıktan sonra belirleneceği kaydedilen açıklamada, “Olağan meclis toplantısı sonucunda alınan karar gereği Fevzi Çakmak ve Alpaslan mahallelerinde isim değişikliğine gidilecektir. Ağrı Belediyesi, yaptığı ve yapacağı hizmetlerin yanı sıra kentin kültürel değerlerini taşıyan isimleri yaşatma amaçlı mahallelerin, caddelerin ve sokakların isimleri üzerinde yapacağı değişikliklerle kentin ve bölgenin kültürel değerlerini yaşatacaktır. Bundan sonra alınacak bütün kararlar, halkın istek ve talepleri doğrultusunda gerçekleşecektir. Ağrı Belediyesi tarafından alınan bu karar tüm Ağrı halkına hayırlı olsun” denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300