Uzman Anahtar Final Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu akın HRS Ajans

Bilim Kurulu Toplanıyor! Kritik Saat Belli Oldu… Yeni Kısıtlamalar Mı Geliyor?

featured

Bilim Kurulu Toplanıyor! Kritik Saat Belli Oldu… Yeni Kısıtlamalar Mı Geliyor? Yaklaşık iki yıldır süren dünya genelinde yaşanan pandemi ve son dönemde Türkiye’de ve dünyada son Omicron varyantıyla artan vaka sayılarını görüşmek üzere Bilim Kurulu bugün toplanıyor. Sağlık Bakanı Başkanlığında yapılacak toplantı yeni tedbirler mi geliyor sorusunu akıllara getirdi

bilim kurulu Koronavirüs

Koronavirüsle mücadeledeki son gelişmelerin ele alınacağı Bilim Kurulu toplantısı bugün saat 17.30’da yapılacak. Son verilere göre 70 bini geçen vaka sayısı sonrası yeni tedbir kararlarının alınıp alınmayacağı merak konusu olurken, toplantı sonrası yazılı açıklama yapılacak ve alınan kararlar duyurulacak.

Koronavirüsle mücadelede tavsiye kararların alındığı Bilim Kurulu toplantısı, saat 17.30’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleştirilecek.

bilim kurulu 1 Koronavirüs

Omicron varyantının etkisiyle artışa geçen ve son verilere göre 75 bine dayanarak rekor seviyeye çıkan vaka sayıları endişe verirken, “Yeni tedbirler gelecek mi, kısıtlama olacak mı?” soruları da yeniden akıllara geldi. Gelen haberlere göre kafe, restoran ve sinema salonları gibi yerlerde yeniden yüzde 50 kapasite kuralı uygulanması gündemde. Ayrıca mekânlara girişte 3. doz aşı şartı getirilmesi de masadaki konulardan biri.

bilim kurulu3 Koronavirüs

VAKA SAYISI 75 BİNE DAYANDI

Türkiye’de son 24 saatte 430 bin 253 Kovid-19 testi yapıldı, 74 bin 266 kişinin testi pozitif çıktı, 137 kişi yaşamını yitirdi. İyileşen sayısı ise 39 bin 226 oldu. Türkiye’de son 24 saatte 74 bin 266 kişinin Kovid-19 testinin pozitif çıkmasıyla salgının başından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı kaydedildi.

KARANTİNA SÜRESİ KISALTILMIŞTI

En son geçen hafta yapılan toplantıda pozitif vakaların karantina süresi 7 gün olarak kararlaştırılmıştı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.