doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

5 Milyon Kişi Bekliyordu! Bakanlıktan EYT’lilerini Hayallerini Yıkacak Açıklama

bakanliktan-eytlilerin-hayallerini-yikacak-aciklama-1111
Daha Fazla Göster

5 Milyon Kişi Bekliyordu! Bakanlıktan EYT’lilerini Hayallerini Yıkacak Açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için üzücü bir açıklama yaptı. Bakanlık, öncelikli gündemlerinde EYT ile ilgili çalışma bulunmadığını açıkladı

Eyt’lilerle ilgili son günlerde üst üste çıkan haberler in ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, basın açıklaması yayınladı.

“EYT İLE İLGİLİ BİR ÇALIŞMA YOK”

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Son günlerde kamuoyuna yansıyan haberler e ilişkin bir düzeltme ihtiyacı oluşmuştur. Bakanlığımızın önündeki çalışma takviminde 3600 ek gösterge konusunda kapsam ve maliyet çalışması ile asgari ücret tespiti bulunmakta ve bu iki konuya ilişkin çalışmalar devam etmektedir. Bakanlığımızın öncelikli gündeminde EYT ile ilgili bir çalışma bulunmamaktadır” denildi.

BAKAN BİLGİN, EYT SORUSUNA YANIT VERMİŞTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, geçtiğimiz Kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlamış ve EYT ile ilgili soruya şu yanıtı vermişti: “Bu konular zaten işimiz, çalışıyoruz ama karar aşamasına gelince paylaşırız. Şu anda önümüzde olan konuların başında asgari ücret ve 3600 ek gösterge geliyor. Bakanlıkta bu çalışmalarımız bitince başka bakanlıkları da ilgilendiriyor. Ekonomi, devlet personel başkanlığı bir araya gelip ancak o zaman kamuoyuyla paylaşacağız.”

DAHA FAZLA GÜNCEL HABER İÇİN TIKLAYINIZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir