baskaynak hrsagency cemre
 
Samsun Sürücü Kursu izo bilgi

5. Doz Aşı Randevuları Açıldı! Bu Takvime Dikkat!

featured

5. Doz Aşı Randevuları Açıldı! Bu Takvime Dikkat!  Beşinci doz koronavirüs aşıları sisteme tanımlandı. 2 doz Sinovac, 2 doz Biontech aşısı olmuş ve son doz aşısının üzerinden 3 ay geçmiş bireyler için hatırlatma dozu randevuları açıldı

covid asisinda 5 doz asi randevulari acild02 3623 osd Koronavirüs

Koronavirüs aşılamasında beşinci doz randevuları sisteme tanımlandı. Daha önce 2 doz Sinovac, 2 doz Biontech aşısı olmuş ve son doz aşısının üzerinden 3 ay geçmiş bireyler için hatırlatma dozu randevuları açıldı.

Sağlık Bakanlığınca, Kovid-19’la mücadele kapsamında 2 doz Sinovac, 2 doz BioNTech aşısı olmuş ve son aşısının üzerinden 3 ay geçenler için hatırlatma dozu randevuları açıldı.

Türk Tabipler Birliği kendi aşı tablosunu yayınladı

Türk Tabipler Birliği (TTB) Pandemi Çalışma Grubu tüm dünyada baskın varyant olmaya başlayan omircon varyantı sonrası için aşı öneri şeması hazırladı. Aşı şemasında aşılı, aşısız, eksik aşılı, hastalık geçirmiş herkesi ilgilendiren öneriler yer aldı.

TTB’nin hazırladığı aşı şemasında özellikle 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan kişiler için koruyuculuğu daha yüksek olduğundan mRNA aşılarını (ülkemizde BioNTech) ilk seçenek olarak önerdi.TTB, Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) onayladığı aşı seçeneklerinin arttırılmasını istedi.

Sinovac ve Turkovac seçeneklerde yok

Covid-19 hastalığı geçirenler, daha önce aşı olanlar ile hiç aşı olmayanlar için detaylı hazırlanan aşı öneri şemasında, omicron varyantı sonrasında bilimsel verisi bulunan aşılara yer verildiği belirtildi. Bu nedenle şemada Sinovac ile Turkovac aşılarına yer verilmedi.

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.