doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Başkanlardan ‘5 Dakika’ Sınırlandırılmasına Tepki Yağıyor: ‘Sağlık Sistemini Çökertiyorlar’

Başkanlardan '5 Dakika' Sınırlandırılmasına Tepki Yağıyor 'Sağlık Sistemini Çökertiyorlar'
Daha Fazla Göster

Başkanlardan ‘5 Dakika’ Sınırlandırılmasına Tepki Yağıyor: ‘Sağlık Sistemini Çökertiyorlar’ CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel ve İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, randevu aralığının 5 dakikaya düşürülmesi kararının sağlık sistemini çökerten bir uygulama olduğunu belirtti

22 baskanlar 2 Ana Manşet

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel ve İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy ‘Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ndeki randevu aralıklarının 5 dakika olması kararına sert eleştirilerde bulundu.

22 baskanlar 1 Ana Manşet

KALİTENİN DÜŞMESİ KAÇINILMAZ
Kamu hastanelerinde, Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ndeki (MHRS) randevu aralığının 5 dakikaya düşürülmesi kararını değerlendiren CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel ve İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy sağlıkta şiddetin artacağını belirterek hizmette kalitenin düşmesinin kaçınılmaz olduğu belirtildi.

22 baskanlar 1 Ana Manşet

DOĞRU BİR UYGULAMA DEĞİL
Hastane yöneticilerini, hekimleri ve vatandaşları sıkıntıya sokacak bir uygulama olduğunu belirten CHP’li Türkel, “AK Parti bu tür uygulamalara alışkın. Yapıyor ondan sonra ‘yanlış bir karar aldım’ diyor. Bilimi ve kurumları inkar ediyor. Bu sistemin çelesini hekimlerimiz ve vatandaşlarımız çekecek. Diğer taraftan Sağlık Bakanlığı bu kararı alırken hastanelerdeki kolluk kuvveti sayısını artırması gerekiyor. Hekime şiddet artacaktır. Doğru bir uygulama değil. Bu uygulama vatandaşı özel hastanelere yönlendirir. Bu özel hastanelerin ekmeğine yağ sürer. Onların karı düşünülerek alınmış bir karardır” diye konuştu.

22 baskanlar 1 Ana Manşet

5 DAKİKADA NEYİN MUAYENESİ?
“Sağlık sistemimize de çökertme yolunda gidiyorlar” diyen Başkan Aksoy,” Pandemi ile mücadelede bunu gördük. Vakalar tavan. Ekonomik kaygılardan dolayı hastanelerde randevu vermeme var. 20 yıl sonunda ülkemizin geldiği durum maalesef bu. Vatandaş 5 dakikada neyin muayenesini olacak. Bu sistemle vatandaş da doktor da bunalacak. Sağlıklı görmüyorum. Artık gitmeleri gerek. İYİ Parti gümbür gümbür geliyor” dedi.

Dilber BAHADIR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir