Milyonlarca memur ve emekli 31 Mayıs'ta Çalışma Bakanı Vedat Bilgin tarafından açıklanması beklenen detayları bekleniyor .Milyonlarca çalışan ve emekli polisler, hemşireler ve din görevlilerini kapsayan "ek göstergede" gözler maaş ve ikramiyelere yapılacak artışa çevrilmiş durumda. 3600 ek göstergeye ilişkin detayların en geç 31 Mayıs Salı günü vatandaşla paylaşılması bekleniyor. 

Masada bulunan ihtimaller içinde yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan kamu görevlileri için, eğitim durumu da dikkate alınarak ek gösterge rakamı üzerinde çalışılıyor. Böylece yardımcı hizmetler sınıfına da ek gösterge verilmiş olacak.

MEVCUT EMEKLİLER DE KAPSAMA ALINACAK

Mevcutta bulunan emekli kamu görevlileri için yeni bir formül gündeme geldi. Buna göre; mevcut emekli memurların maaşlarının da 3600 ek gösterge kapsamında artırılması gündemde bulunuyor.Buna göre geri doğru ikramiye farkı da kalmayacağı öne sürüldü.

MEMURUN VE EMEKLİNİN MAAŞI NE KADAR OLACAK?

3600 ek gösterge, memurların aylık maaşlarının ve emekli ikramiyeleri için önemli belirleyicilik sağlıyor. Memurların aylık ve emekli aylığına dahil ödeme unsurlarından olan ek gösterge aylığı, ek gösterge rakamı ile memur katsayısının çarpımı sonucu bulunuyor. 

Gözler Pazartesi Gününe Çevrildi! Memur Zammı Belli Oluyor Gözler Pazartesi Gününe Çevrildi! Memur Zammı Belli Oluyor

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.