Manisa’da şiddetli karın ağrısı şikayetiyle özel bir hastaneye başvuran 84 yaşındaki Fevkiye Kızılyer’in yapılan muayene ve tetkikler sonucunda safra kesesinin normalin 3 kat büyüklüğüne ulaştığı tespit edilerek başarılı bir operasyonla safra kesesi alındı.

Manisa’da Özel 8 Eylül Hastanesine şiddetli karın ağrısı şikayeti ile başvuran 84 yaşındaki Fevkiye Kızılyer’in yapılan muayene ve tetkiklerinden sonra safra kesesinin safra kesesi taşına bağlı iltihaplandığı ve safra kesesinin çok fazla büyüdüğü tespit edildi. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Erdem Nalbant tarafından acil operasyona alınan hastanın safra kesesinin 30 santimetre boyutuna ulaştığı saptanırken, hastanın yaşından ve safra kesesinin ulaşmış olduğu boyuttan dolayı zorlu bir operasyon gerçekleştirildi. Safra Kesesinin olağan boyutlarının yaklaşık 3 katına ulaştığı ve yüksek operasyon riski taşıyan hasta hastanede ameliyat edilerek eski sağlığına kavuşup taburcu edildi.

Operasyonu gerçekleştiren Op. Dr. Erdem Nalbant, “Benzer şekilde yüksek operasyon riski taşıyan hastaların operasyonunun gerçekleştirilmesinde ekip çalışması çok önemlidir. Bu bağlamda katkılarından dolayı Anestezi, Dahiliye ve Kardiyoloji uzmanlarımıza da teşekkür ederim” dedi.