doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Etkilerine Şaşıracaksınız! 3 Günde Fazla Yağlardan Kurtulun

3-gunde-fazla-yaglardan-kurtulun
Daha Fazla Göster

Etkilerine Şaşıracaksınız! 3 Günde Fazla Yağlardan Kurtulun Fazla kilolarından kurtulmak isteyenler bunun en kısa yolunu araştırmaya devam ediyor. Çok da kolay olmayan bu süreçte sizi kilo alımından uzak tutacak bazı formüller var. Bunlardan biri de tarçın çayı! İşte tarçın çayına ilişkin merak edilenler

Fazla kilolardan zahmetsizce kurtulmak kolay değildir ancak kilo alımını uzak tutacak, deneyebileceğiniz, takip etmesi kolay birkaç numara var. Geceleri tarçın çayı tüketmek inatçı yağlarla savaşabilir.

Aromatik baharat tarçın, manganez, demir, lif, kalsiyum ve K vitamini bakımından zengindir. Bu güçlü baharat, dünya çapında birçok kültürde kullanılmaktadır ve şaşırtıcı sağlık yararları ile bilinir ancak etkisi bu kadar değil…

Tarçın çayı kilo derdinize derman olabilir….

ETKİLERİNE ŞAŞIRACAKSINIZ

İçine karabiber eklenerek hazırlanan bu özel tarçın kürü tahmin ettiğinizden çok daha etkili ve faydalıdır.

Besin açısından yüksektir ve metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olabilir ve kolesterol ve kan şekeri seviyenizi kontrol altında tutar.

KALORİ YAKIMINI ARTTIRIN

Anti-inflamatuar özellikleri nedeniyle şişkinliği azaltmaya ve sindirime yardımcı olur ve hatta kalori yakmaya bile katkıda bulunabilir.

Beslenme uzmanı Dr Anju Sood , NDTV Food’a tarçının kilo vermedeki sırrını açıklıyor;

“Tarçın kürü vücudun metabolik hızını artırabilir. Çoğu zaman, bir kişinin insülini dirençli hale geldiğinde, şeker metabolize olmaz ve yağa dönüşür. Tarçın, insülini uyarmaya ve alınan gıdalardan gelen şekeri metabolize etmeye yardımcı olabilir.”

TARÇIN KÜRÜYLE FAZLALIKLARI ATIN

Tarçın tek başına uzun süreli kilo kaybına yol açmayacağını belirtmek önemlidir. Ancak bu kürle birlikte kilo verme hedefinize ulaşmanıza yardımcı olması için sağlıklı beslenme ve egzersiz planınıza tarçın eklemek inanılmaz faydalar sağlayacak…

Bir çay kaşığı tarçın, günlük lif hedefinize ulaşmanıza ve öğünlerde tokluk hissini artırmanıza yardımcı olabilecek 1,6 gram lif içerir.

KARABİBER LİMON VE TARÇININ GÜCÜNÜ KEŞFEDİN

Tarçın, yüksek yağlı yiyecekler yemenin bazı kötü etkilerini azalttığı gösterilmiştir.

Her akşam yemeklerden sonra 1 bardak tarçınlı, karabiberli ve limonlu bu özel çayı yaparak akşam yediklerinizin ağırlığından kurtulabilir ve metabolizmanızı harekete geçirerek kalori yakımına başlayabilirsiniz.

KAN ŞEKERİ ÜZERİNDEKİ ETKİSİ ZAYIFLAMAYI KOLAYLAŞTIRIYOR

Bu kürün, genel kilo verme planınıza da oldukça faydalı olduğu ortaya çıktı. Tarçının kan şekeri seviyeleri üzerindeki etkisi, vücudunuzun nihayetinde kilo vermesine de yardımcı olabilir.

Peki, 3 günde etksini gösteren tarçın kürü nasıl yapılıyor?

İŞTE TARÇIN KÜRÜ TARİFİ

Tarçın çayı, hem malzemelerin kolay bulunması hem de dakikalar içinde hazırlanabiliyor olması sayesinde kolayca en iyi sonuçlara ulaşmanızı sağlıyor. İşte o tarif…

Gerekli Malzemeler:

1 su bardağı su
1 çay kaşığı tarçın tozu veya tarçın çubuğu
1 çay kaşığı bal
1/4 çay kaşığı karabiber
1 çay kaşığı limon suyu
Bu mutfak malzemesini günlük diyetinize ekleyin ve bağışıklığınızı artırın. Yatarken tarçın çayı içmek yorgun kaslarınızı gevşetecek ve yağ yakacaktır.

YAĞLARDAN KURTULMAK İÇİN

Tarçın kürünü yemeklerden sonra ya da yatmadan önce tüketmeyi deneyin
Daha çok su için
Metabolizmanızı hızlandıran gıdalara yönelin
Akşam geç vakitlerde yemek yemeyin
Yağ yapan besinlerden uzak durmayı deneyin
ve elbette bol bol hareket edin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir