doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

OMÜ’de Etkinlik: “3 Bin Hasta Organ Bekliyor!”

3-bin-hasta-organ-bekliyor-0411
Daha Fazla Göster

3 Bin Hasta Organ Bekliyor!  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında etkinlik düzenlendi. 3 bin hastanın organ beklediğinin vurgulandığı etkinlikte organ bağışının önemine dikkat çekildi

Tıp Fakültesi Hastanesi Organ Nakli Koordinatörlüğünün “Her Bağış Yeni Bir Hayat” mottosuyla Covid-19 tedbirlerine riayet ederek düzenlediği organizasyona; Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Fatih Özkan, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tevfik Sünter, Samsun Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Dr. Mehmet Kazak, Hastane müdürleri ile birim sorumluları katıldı.

AW458552 03 Foto Galeri

OMÜ ÖNEMLİ BİR KONUMDA

Etkinlikte söz alan Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Fatih Özkan “3 – 9 Kasım Organ Nakli Haftası nedeniyle birçok yerde faaliyetler düzenleniyor. Bu faaliyetler çok önemli çünkü biliyoruz ki bir organ nakli bir hayat demektir ve biz sağlıkçılar olarak bu işe ciddi katkılar sunmaktayız. Organ nakli konusunda gerek bölge koordinatörlüğümüz gerekse OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi olarak herkes elinden geleni yapıyor ve bu konuda çok önemli konuma gelindi. Ama hiç bir zaman bu yeterlidir diyemeyiz. Çünkü hâlihazırda 3 bin civarında insanın, yaşamlarını devam ettirebilmesi için organ nakline ihtiyacı var. Tıp Fakültesi Hastanesi olarak böbrek nakillerinde 600 rakamına ulaştık. Elbette pandemi, bu süreci yavaşlattı. Yine çok kısa süre olmasına rağmen karaciğer nakillerinde çok ciddi mesafeler kat ettik. Organ naklinin önemini halka anlatmamız gerekiyor. Bu işi yapan tüm sağlık ekibi, cerrah ve koordinatör arkadaşlarımız ile çalışanlarımızın hepsine, verdikleri emekler için teşekkür ediyorum” dedi.

AW458552 02 Foto Galeri

Daha sonra tüm katılımcılar, günün anısına özel olarak hazırlanan panoya renkli boyalarla el izlerini bıraktı. Etkinlik, hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

AW458552 01 Foto Galeri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir