Uzman Anahtar Arslan Jant Lastik cemre
 
Samsun Sürücü Kursu izo Mega Halı Yıkama

26 Kasım Koronavirüs Tablosu Açıklandı! Bakan Koca’dan Varyant Ve Mutasyon Açıklaması

featured

26 Kasım Koronavirüs Tablosu Açıklandı! Bakan Koca’dan Varyant Ve Mutasyon Açıklaması Merakla beklenen 26 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Salgın hastalığı gündemimizden çıkarmalıyız. Ancak bunu yaparken tedbirlere uymayı terk etmemeliyiz. Mücadele sürekliliği bize başarıyı getirecek. Varyant ve mutasyonlar gündeminizde yer almamalı. Bilim Kurulumuz sizin için her durumu titizlikle izliyor.” ifadelerini kullandı. İşte detaylar…

26 Kasım 2021 Türkiye’nin güncel koronavirüs verileri açıklandı.

Türkiye’de son 24 saatte 361 bin 229 Kovid-19 testi yapıldı, 24 bin 2 kişinin testi pozitif çıktı, 201 kişi yaşamını yitirdi. İyileşen sayısı ise 25 bin 341 oldu.

AŞILAMA VERİLERİ

18 yaş ve üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 81,3, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 90,50 olarak kayıtlara geçti.

Türkiye’de bugüne kadar uygulanan aşı miktarı 119 milyon 987 bin 705 doza yükseldi.

İLLERE GÖRE AŞILAMA

18 yaş ve üstünde en az iki doz aşı yaptıranların oranının en yüksek olduğu 10 il Ordu, Osmaniye, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Burdur oldu.

En az iki doz aşı uygulananların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Bayburt olarak sıralandı.

26 KASIM KORONAVİRÜS TABLOSU

26 kasim korona tablosu 2611 Koronavirüs

 

 

 

 

 

 

 

 

25 KASIM KORONAVİRÜS TABLOSU

Türkiye’de dün (25 Kasım) koronavirüs nedeniyle 222 kişi hayatını kaybetmişti, günlük vaka sayısı ise 24 bin 467 olarak açıklanmıştı.

“VARYANT VE MUTASYONLAR GÜNDEMİNİZDE YER ALMAMALI”

Güncel verileri Twitter hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Salgın hastalığı gündemimizden çıkarmalıyız. Ancak bunu yaparken tedbirlere uymayı terk etmemeliyiz. Mücadele sürekliliği bize başarıyı getirecek. Varyant ve mutasyonlar gündeminizde yer almamalı. Bilim Kurulumuz sizin için her durumu titizlikle izliyor.” dedi.

KORONAVİRÜS İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.