Yapılan son değerlendirmelere göre; Bölgemizde havanın parçalı, zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren Çorum ve Amasya çevrelerinin , öğle saatlerinden itibaren ise bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı olarak geçeceği tahmin edilmektedir.

3 Mart Pazar Samsun hava durumu 3 Mart Pazar Samsun hava durumu

HAVA SICAKLIĞI: 2-4 derece düşüş beklenmektedir.

RÜZGAR: Güneyli yönlerden orta zamanla kuvvetli ve yer yer fırtına (40-70 km/saat), bölgenin iç kesimlerinde ise kuvvetli fırtına (80 km/saat)şeklinde esmesi beklenmektedir.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Bölgemizde, rüzgarın kuvvetli ve yer yer fırtına (40-70 km/saat), Bölgenin iç kesimlerinde ise kuvvetli fırtına (80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DENİZ UYARISI: Orta Karadeniz'de (Kastamonu-Samsun arası) rüzgarın, öğle saatlerinden itibaren güneyli yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın, aynı gün akşam saatlerinden sonra etkisini azaltması beklenmektedir.

SAMSUN MERKEZ VE İLÇELERDE HAVA DURUMU

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.