doğa hrsagency cemre
 
5s dikey Uzmanlar Petrol bilgi

2022’nin İlk Kötü Haberi! Benzin Ve Motorine Büyük Zam

featured

2022’nin İlk Kötü Haberi! Benzin Ve Motorine Büyük Zam Akaryakıt ürünlerindeki fiyat artışının ardından benzine zam gecikmedi. Benzine 31 Aralık 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 68 kuruş zammın ardından tekrar zam gelecek

Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre bu gece benzin ve motorine dev zam geleceği öğrenildi. Pompaya yansıyacak zamla birlikte benzinin litre fiyatı 13 liraya dayanırken, motorinin litre fiyatı da 12 lirayı aşacak.

Artan ham petrol fiyatları ve yeniden yükseliş trendine giren dolar-TL kuru nedeniyle akaryakıta zam üstüne zam gelmeye devam ediyor. Enerji sektörü kaynaklarından edinilen bilgiye benzin ve motorine 1 Ocak 2022 itibariyle büyük bir zam gelmesi bekleniyor.

Akaryakıt fiyatlarında son olarak 24 Aralık’ta yapılan indirimin ardından dün gece yarısından itibaren benzine zam yapılmıştı. Son günlerde doların yeniden yükselmesiyle bağlantılı olarak benzinin litre fiyatına 68 kuruş zam gelmiş ve benzinin litre fiyatı 12 lirayı aşmıştı. Sektör kaynaklarından öğrenilen bilgiye göre, bu gelen zammın ardından benzin ve motorine bir ek zam daha gelecek. Yeni zam 1 Ocak 2022’den itibaren pompaya yansıyacak. Yapılacak zamla birlikte benzinin litre fiyatı 13 liraya dayanırken, motorinin litre fiyatı da 12 lirayı aşmış olacak.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.