doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

2022 Yılının Estetik Trendlerini Merak Ediyor Musunuz?

2022-Yılının-Estetik-Trendlerini-Merak-Ediyor-Musunuz
Daha Fazla Göster

2022 Yılının Estetik Trendlerini Merak Ediyor Musunuz? Estetik özellikle kadınlar için son yıllarda olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.  Kadınların özellikle kendilerini daha güzel hissedebilmek adına yaptırdıkları operasyonlarda yıllar içinde değişim gösterebiliyor.

2021 yılında normalin üzerinde estetik orerasyon yapıldı bunun başlıca nedeni ise  korona döneminde evden çalışmanın yaygınlaşması ve tatil için ayrılan birikimlerin estetik operasyonlara kaydırılması oldu. Korona öncesi yoğun tempolu iş dönemlerinde kişilerin daha çok, ofis şartlarında kısa vakitlerde yapılan ve iyileşme dönemi ihtiyacı olmayan cerrrahi olmayan prosedürlere ilgisi daha yüksekken korona sonrası cerrahi prosedürlerde bir anda patlama meydana geldi. 2022’nin estetik trendleri…

Pandemi öncesinde estetik cerrahi kadar iyileşme sürecine ihtiyacı olmayan cerrahi olmayan medikal estetik uygulamalarına ilgi çoktu. Hayatın içerisine yoğun bir şekilde sosyalleşirken, uzun dönemli iyileşme süreci olan estetik cerrahiler yerine medikal estetik uygulamalar terccih ediliyordu. Ancak pandemi döneminin ortalarından itibaren, özellikle 2021 yılında hiç olmadığı kadar yoğun bir estetik cerrahi talebi oluşmaya başladı. Korona döneminde evden çalışmanın yaygınlaşması ve sosyal hayat ve tatil gibi etkinlikler için ayrılan birikimlerin estetik operasyonlara kaydırılması da bunun en önemli nedenleri arasındaydı.

Korona öncesi yoğun tempolu iş dönemlerinde kişiler daha çok, ofis şartlarında kısa vakitlerde yapılan ve iyileşme dönemi ihtiyacı olmayan non invazif prosedürlere ilgisi vardı. Ancak korona sonrası bu işlemler yerini cerrahi prosedüre verdi. Çünkü artık estetik yaptıranlar iyileşme sürecini rahatlıkla evde geçirebiliyordu.

Popo hacmini artıran operasyonlara ilgi artacak

İmplant kullanılmadan kişinin kendi yağlarının değerlendirilerek popo bölgesinin hacminin artmasını, şeklinin daha düzenli ve yuvarlak hale gelmesini amaçlayan cerrahi bir işlem olan “Brazilian Butt Lift”  yeniden gözde cerahilerden biri olucak.  Özellikle sosyal medya fenomenlerinin oluşturduğu ince bel , geniş basen ve büyük göğüs imajı moda sektörünü dahi etkiliyor. Pek çok ünlü moda markasının sonbahar-kış sezonu afişlerinde bu etkiyi görüyoruz.  Estetik cerrahları 2022 yılında popo estetiği  konusunda  hemfikir.

Doğum sonrası estetik operasyonlar

Temel anlamı ile hamilelik dönemi ve sonrasında vücutta meydana gelen fiziksel özelliklerdeki değişimleri ele alan ve kadınların doğumdan önce sahip oldukları genç imaj görüntüsüne kavuşmalarını hedefleyen, son döneminde özellikle “annelik estetiği” adı ile geçen doğum sonrası cerrahi operasyonlar bütünü de, her dönem olduğu gibi 2022’nin popüler olacak trendlerinden biri gibi görülüyor.

Gebelik ve doğum sürecinde formasyonu bozulan vücudun gebelik öncesi durumuna dönmesini sağlayan bu cerrahiye talep de özellikle korona salgını dönemindeki evden çalışma fırsatı ile patlama göstermiş.

Meme protezlerinin değişme zamanı geldi!

Meme büyütme cerrahisi tüm zamanların en popüler cerrahi uygulamalarından biri.  Özellikle yeni jenerasyon ve son teknoloji meme implantlarının üretilmesi ile daha önceden meme büyütme operasyonu olan kişiler eski meme protezlerini bu yeni jenerasyon meme protezleri ile değiştirmek isteyebiliyorlar.

Meme protezi değişimi sırasında yağ aldırma işlemi ile de bölgesel yağlar alınabiliyor, hatta alınan yağlar da meme bölgesine enjekte edilerek meme protezi değiştirirken aynı zamanda daha dolgun ve belirgin bir degaje bölgesi de elde edilebiliyor.

Göz çevresi estetiği, özellikle “fox eye” estetiği 2022’de de popüler olacak

Bu nedenle 2022 yılında da tilki gözü (fox eye) olarak adlandırılan göz estetiği trend olmaya devam edecek gibi gözüküyor. Maske takılmasına bağlı göz çevresi bölgesinin ön plana çıkması da bu bölgeye yönelik işlemlere ilginin artmasındaki diğer bir etken olarak kendini gösteriyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir