ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 31 Temmuz'daki sınavın iptal edildiğini duyurmasının ardından adaylar, yeni 2022 KPSS takvimini merak etmeye başladılar. Detaylar haberimizde... 

Geçtiğimiz pazar günü gerçekleşen Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndaki(KPSS) soruların, bir yayınevinin deneme sınavlarındaki sorularla aynı olduğu iddiasıyla görevden alınan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ün yerine atanan Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 2022 KPSS hakkında "6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022’de yapılacak KPSS oturumları ertelenmiştir" açıklamasını yaptı. Açıklamanın ardından adaylar "2022 KPSS takvimi ne zaman başlıyor?" sorusuna yanıt aramaya başladılar. 

2022 KPSS YENİ TAKVİMİ NE ZAMAN?

"Hiç arzu etmediğimiz şekilde iptal ve ertelemelere sebebiyet veren bu talihsiz süreçten dolayı tüm adaylardan özür diliyoruz." ifadelerini kullanan yeni ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, "Yeni KPSS takvimi 17 Eylül'de başlayacaktır" dedi.

Mahkemeden ikinci karar! 5 büyük zincir markete kötü haber Mahkemeden ikinci karar! 5 büyük zincir markete kötü haber

Ersoy, "Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından, gireceği yeni sınav için herhangi bir ilave ücret talep edilmeyecektir." şeklinde konuştu.

Ersoy ayrıca "Ortaya çıkan eksiklik ve aksaklıkları açık yüreklilikle kamuoyuyla paylaşıp, tedbirleri alarak ÖSYM'nin milletin kalbindeki yerini güçlendirmekte kararlıyız" açıklamasını yaptı. 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.