doğa calven cemre
       
5s izosam bilgi

2021 Kurban Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün?

kurban bayrami ne zaman 1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021 Kurban Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün? Koronavirüsün gölgesinde geçen Ramazan Bayramı’nın ardından vatandaşlar Kurban Bayramı ne zamn? Kurban Bayramı tatili kaç gün? sorularına yanıt aramaya başladı. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? 2021 Kurban Bayramı hangi tarihte?

Ramazan Bayramı’nın idrak edilmesiyle birlikte Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Toplamda 4 gün süren Kurban Bayramı boyunca durumu olan kişiler kurban ibadetini gerçekleştirecekler. Peki, bayram hangi tarihe denk gelecek?

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN? İŞTE 2021 KURBAN BAYRAMI TARİHİ

Zilhicce ayının 10. gününde idrak edilen Kurban Bayramı, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı dini günler takviminde yer alan bilgilere göre 20 Temmuz 2021 Salı gününe denk gelecek. Toplamda 4 gün sürecek olan bayram 21 Temmuz 2021 Çarşamba, 22 Temmuz 2021 Perşembe ve 23 Temmuz 2021 Cuma günü de devam edecek.

Kurban Bayramı’nın sona ermesinin ardından da Hicri yılbaşı beklenecek. Aynı takvime göre Hicri yılbaşı yani Muharrem ayının ilk günü ise 9 Ağustos 2021 Pazartesi gününe denk gelecek.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir