doğa yataks duru
 
5s dikey akın bilgi

2021 Eylül Ayında Okullar Ne zaman Açılacak? Ziya Selçuk Açıkladı…

okullar ne zaman acılacak
Daha Fazla Göster

2021 Eylül Ayında Okullar Ne zaman Açılacak? Ziya Selçuk açıkladı… Okulların ne zaman açılacağı yoğun olarak araştırılan konu başlıklarından oldu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk resmi Twitter hesabından açıklama yaptı. “Etkinliklerimiz yaz boyu telafi kapsamında devam ediyor.” ifadelerini kullanan Selçuk, yüz yüze eğitim için merak edilen soruya yanıt verdi. Okullar ne zaman açılacak? 2021 Eylül ayında okullar açılacak mı? İşte detaylar…

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk resmi Twitter hesabında yüz yüze eğitime ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Selçuk “Etkinliklerimiz yaz boyu telafi kapsamında devam ediyor. Tedbirlerimiz ve yüksek dikkatimizle yeni döneme Eylül ayında başlayacağız inşallah. Aşı olan herkes, kendi sağlığının takipçisi ve yüz yüze eğitime başlama sürecinin destekçisidir.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Ziya Selçuk’un yaptığı açıklama ise şu şekildeydi: “Okulları açacağız. Artık bu ülke çocuklarını daha fazla eve kapatmamalı, öğretmenlerini daha fazla yormamalı. Velilerimizi daha çok yormamalıyız. Okullarımızı açmalıyız, inşallah 6 Eylül’de açacağız. Hep birlikte bunun için ne gerekiyorsa yapacağız.”

Milli Eğitim Bakanlığınca öğrencilerin tatillerini verimli geçirmeleri için uygulanan “Telafide Ben de Varım” programı kapsamındaki faaliyetlerin tüm illerde olup olmadığına ilişkin soru üzerine Selçuk, 81 ilin tüm ilçelerinde etkinlikler olduğunu ve yaklaşık 8 milyon öğrencinin bunlara katıldığını söyledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir