2021 emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak, bayram ikramiyeleri ne kadar, kaç TL olacak?

bayram-ikramiyesi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021 emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak, bayram ikramiyeleri ne kadar, kaç TL olacak? Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak ve bayram ikramiyeleri ne kadar olacakları soruları vatandaşlar tarafından merakla takip edilmeye devam ediyor

Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ile ilgili açıklama geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelmişti. Açıklamada Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin ödeneceği tarih aralığını belirten Erdoğan, aynı zamanda enflasyon oranında artış yapılacağını da ifade etmişti. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak ve bayram ikramiyeleri ne kadar olacak?

Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ile ilgili detaylar ve bayram ikramiyesinin ne zaman yatacağı emekliler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ilk açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelmişti. İşte ödemelere ilişkin bilinmesi gerekenler…

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan Bayramı ikramiyesinin mayıs ayının ilk haftasında hesaplara yatacağını belirtti. Buna göre 3 Mayıs – 7 Mayıs arasında ikramiyelerin ödenmesi bekleniyor. Ayrıca Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ile ilgili de müjdeyi veren Erdoğan, temmuz ayının ortasında da Kurban Bayramı ikramiyelerinin yatırılacağını söyledi.

RAMAZAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYESİ NE KADAR?

Bayram ikramiyelerinin ne kadar olacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Geçtiğimiz yıllarda Ramazan Bayramı’nda bin TL ve Kurban Bayramı’nda bin TL olmak üzere toplamda 2 bin TL ödeme yapılıyordu.

Bu yıl ise enflasyon oranında iyileştirme yapılacak. Yıllık enflasyonun mu yoksa, yılbaşından bu yana gerçekleşen enflasyonun mu baz alınacağı ise kısa süre içerisinde netleşecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir