doğa calven duru
5s izosam Mega Halı

Mustafa Demir’in O Sözlerine Samsunspor’dan Yanıt!

samsunsporda-o-isim-yeni-yonetimde-yok
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mustafa Demir’in O Sözlerine Samsunspor’dan Yanıt! Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki sözleriyle Samsunspor taraftarının tepkisini çeken Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile ilgili Samsunspor’dan resmi açıklama geldi

“Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in Büyükşehir Belediye Meclisi’nde sorulan bir soruya verdiği cevap üzerine Samsunspor Kulubü Derneğimiz tarafından bir açıklama yapılması gerekli hale gelmiştir” diyen Samsunspor, “Hızlıca adımlar atmak ve Samsunspor camiasının beklentilerini yerine getirmek en büyük görev ve sorumluluktur” ifadelerini kullandı.

İŞTE KIRMIZI BEYAZLI KULÜPTEN YAPILAN O AÇIKLAMA;

Sayın Başkanın da konuşmasında ifade ettiği gibi Batıparktaki akademi tesislerinin yapıldığı alan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na aittir. Bu alanın kulübümüze uzun süreli tahsis edilmesine ilişkin süreç devam etmektedir. Bu durum milletvekilimiz sayın Fuat KÖKTAŞ’ın genel kurulda yaptığı açıklamalar çerçevesinde kamuoyunun bilgisindedir. Sayın milletvekillerimizin ve sayın Gençlik Spor Bakanımızın destekleriyle istenilen sonuca varılacağına olan inancımızı yinelemek isteriz. Bu noktada sayın Büyükşehir Belediye Başkanı’nın seçim öncesi vaatleri arasında yer alan “Samsunspor Futbol Akademisi’ni biz yapacağız, bir kuruş para harcatmayacağız.” sözlerini kamuoyuna hatırlatmak isteriz. Sayın Başkanın sahillerdeki tüm spor tesislerinin kaldırılacağına yönelik sözleriyle Nuri ASAN Tesislerimizi kastettiğine ihtimal dahi vermek istemiyoruz. Eğer böyle bir durum söz konusu olacaksa bu durumun yeni tesislerin en modern şekilde, Samsun’a yakışır bir kompleks halinde, herkes tarafından kabul gören bir lokasyonda inşa edildikten sonra gerçekleşmesi gerektiğini vurgulamak isteriz. Yapılacak olan yeni tesisin dünyadaki en güzel projeler örnek alınarak inşa edilmesi, süreçte kulübümüzle istişare edilerek projenin oluşturulması ve bir konsensüs sağlanarak ortaya konulması hususunun önem arz ettiğini de tüm kamuoyu takdir edecektir. Bu konuda sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın da benzer bir yaklaşım içinde olacağını düşünmekteyiz.

Sayın Başkanın “Dernek yöneticilerinin Samsunspor’a ne verdiklerini sorgulamak lazım.” sözlerini ise tam bir talihsizlik olarak nitelendiriyor ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

“Samsunspor bu şehrin en önemli markasıdır.“ sözü artık bu şehirdeki herkeste vücut bulmalı, söylemden ziyade eyleme dönüşen bir hal almalıdır. Samsunspor camiası ve taraftarı somut olarak bunu beklemektedir.

Bilinmelidir ki Samsunspor siyaset üstüdür. Her kesimden herkesin ortak değeridir. Kendisini bu şehre ait hisseden herkesin markasıdır. Bu nedenle hep birlikte bu marka, bu kulüp için ortak akılla neler yapabileceğimizi oturup konuşmak, hızlıca adımlar atmak ve Samsunspor camiasının beklentilerini yerine getirmek en büyük görev ve sorumluluktur.

NE OLMUŞTU?

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsunspor Kongresi’nde Divan Kurulu tarafından gündeme getirilen 10 yıllık kira sözleşmesinin yapılmaması konusunda yaptığı savunmada, 3 yıllık sözleşmenin encümen kararıyla alındığını, 10 yıllık sözleşme için de meclis kararının gerektiğini söylemişti. Samsun Büyükşehir Meclisi’nde ise, CHP’li Meclis Üyesi Hasan İpek, Mustafa Demir’e “Samsunspor’un Olağan Genel Kurulu’nda Samsunspor Tesisleri’nin 10 yıllığına kulübe verilmesi ile ilgili bir meclis kararı gerekir demişsiniz. Biz de meclise gelirse kabul ederiz dedik. Bunun ile ilgili meclise konuyu getirecek misiniz?” sorusunun üzerine Mustafa Demir, Batı Park alanında bulunan Samsunspor tesisleri ve diğer spor tesislerinin kaldırılacağını söyledi. Başkan Demir, park alanlarının vatandaşlara ait olduğunu ve tesislerin kıyı alanında bulunduğunu ileri sürdü. Samsunspor taraftarlarının tepkisini çeken başkan Demir, sosyal medyada ülke gündemine oturdu.

 

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir