Yapılan son değerlendirmelere göre: Bölge genelinin çok bulutlu, kuzey kesimler ile Tokat çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Yağışların; Kastamonu ve Sinop kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Kıyı ve doğu kesimlerde 1 ila 3 derece düşüş bekleniyor.

RÜZGAR: Rüzgarın bölge genelinde batı ve kuzey batılı yönlerden orta kuvvette, kıyı kesimlerde kuvvetli (40-60 km/saat), ilk saatlerde Kastamonu kıyı kesimlerinde yer yer fırtına (75-80 km/saat) şeklinde esmesi beklenmektedir.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Bölge genelinde devam eden aralıklı yağmur ve sağanak yağışların Kastamonu ve Sinop kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ani sel, Su baskını, Yağış anında kuvvetli rüzgar, Ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

27 Kasım Pazartesi Samsun hava durumu 27 Kasım Pazartesi Samsun hava durumu

DENİZ (FIRTINA) UYARISI: Denizlerimizde (Orta Karadeniz'de) rüzgarın batı ve kuzey batı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde, açıklarında yer yer 9 kuvvetinde (50-88 km/saat) kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın; bölgenin batısında bu akşam saatlerinde, doğusunda yarın (Salı) öğle saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Bölgemiz genelinde batı ve kuzey batılı yönlerden esmekte olan rüzgarın kıyı kesimlerde kuvvetli (40-60 km/saat), ilk saatlerde Kastamonu kıyı kesimlerinde yer yer fırtına (75-80 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ağaç ve direk devrilmesi, Çatı uçması, Ulaşımda aksama vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SAMSUN MERKEZ VE İLÇELERDE HAVA DURUMU

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.