doğa calven duru
       
5s dikey akın Mega Halı

2 Temmuz 2021 Dolarda Son Durum

dolarda-son-durum
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2 Temmuz 2021 Dolarda Son Durum Dolarda hareketlilik sürerken vatandaşlar ve yatırımcılar haftanın ilk günü dolar ve eurodaki anlık değişimler vatandaşlar tarafından merakla takip edilmeye devam ediliyor. Peki 2 Temmuz’da dolar ne kadar oldu? 2 Temmuz Cuma günü dolar kaç TL ve Euro ne kadar?

Merkez Bankası’nın bankalara uyguladığı yabancı para zorunluluğu karşılığı düzenlemesinde değişikliğe gitti. Yapılan değişiklikle beraber Dolar/TL kuru sınırlı bir tepki gösterdi. Haftanın son işlem gününde yatırımcılar tarafından merak edilen dolar ve Euro fiyatları için, önümüzdeki saatler bekleniyor. Öte yandan dolar ve Euro piyasası bugün açıklanacak olan ABD tarım dışı istihdam verilerini bekliyor. Peki Dolar ne kadar? Euro ne kadar?

Merkez Bankası, bankalara uyguladığı yabancı para zorunlu karşılık oranlarında değişikliğe gitti. Yapılan değişikliklerle ilk aşamada Türk lirası cinsinden zorunlu karşılık tesislerinin 13,2 milyar TL, döviz cinsinden zorunlu karşılık tesislerinin yaklaşık 2,7 milyar dolar artması bekleniyor.

Uzmanlar, TCMB’nin bu adım ile aktarım mekanizmasının etkinliğini artırmayı amaçladığını ve piyasalar üzerinde önemli bir etki yapmasının beklenmediğini bildirdi.

Dolar Ne Kadar?
Güne 8,6530 ile başlayan Amerikan Doları kuru, bugün itibarıyla yüzde 0,31 artışla 8,6773 liradan işlem görüyor. Dün Amerikan Doları, günü 8,6555 seviyesinde kapattı.

Euro Ne Kadar?
Güne 10,2878 ile başlayan Euro kuru, bugün itibarıyla yüzde 0,02 azalışla 10,2895 liradan işlem görüyor. Dün Euro, günü 10,2872 seviyesinde kapattı.

Sterlin Ne Kadar?
Güne 11,9242 ile başlayan İngiliz Sterlini kuru, bugün itibarıyla yüzde 0,02 artışla 11,9687 liradan işlem görüyor. Dün İngiliz Sterlini, günü 11,9605 seviyesinde kapattı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir