Samsun'da 7 araç mahsur kaldı!  Yardıma belediye ekipleri koştu Samsun'da 7 araç mahsur kaldı!  Yardıma belediye ekipleri koştu

ÖĞRETMENLERE BİLGİ VERDİ

Ondokuz Mayıs Hamidiye Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirilen programda 19 Mayıs Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Tolga Erel ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE biriminden Adem Apaydın, ilçede görev yapan öğretmenlere bilgi aktardı.

EĞİTİMDE GERİ DÖNÜŞÜM BİLİNCİ OLUŞTURMAK

Geri Dönüşen Şehir Samsun Projesi ile geri dönüşüm konusunda çalışmalar yaparak çevreye, ekonomiye katkı yapmak, veli ve öğrencilerde toplumsal farkındalık oluşturmak, atıkların değerlendirilerek ekonomiye katkı sağlanması ve çöp miktarının azaltılarak çevre kirliliğinin önlenmesi amaçlanıyor. Eğitimde geri dönüşümün önemi ve geri dönüşüm bilinci oluşturulması, hangi maddelerin geri dönüşüme kazandırılabileceği, proje ile ulaşılacak hedef kitle, proje kapsamında okul içi ve okullar arası yarışmaların yapılması, okulların atık toplama ve değerlendirilmesi ile atık toplama alanlarının belirlenmesi konularında sunum yapıldı.

"ÇOCUKLARIMIZA TEMİZ BİR DÜNYA BIRAKABİLMEK İÇİN BİLİNÇLİ OLMALIYIZ"

19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, plastiklerin ve atık yağların çevreye çok düşük zarar verdiğini vurgulayarak, "Çocuklarımıza temiz ve sağlıklı bir dünya bırakabilmek adına daha bilinçli olmalıyız. Eğitim gerçekleştiren uzmanlarımıza ve eğitime katılım sağlayan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.