doğa yataks duru
 
5s dikey akın bilgi

12 Ağustos Perşembe Samsun Hava Durumu

samsun-hava-durumu-sel-saganak
Daha Fazla Göster

12 Ağustos Perşembe Samsun Hava Durumu Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava durumu tahminlerine göre, Samsun’da bugün (12 Ağustos Perşembe) çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü ve 28 derece olacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Bölge genelinin çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Samsun, Sinop, Kastamonu, Ordu ve Tokat çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmemektedir.

RÜZGAR: Kuzey ve kuzey batılı yönlerden orta kuvvette, kıyı kesimlerde zaman zaman kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ VE YER YER ÇOK KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Samsun, Sinop, Kastamonu, Ordu ve Tokat çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) ve yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ani sel, Su baskını, Yıldırım, Yerel dolu yağışı, Heyelan, Yağış anında kuvvetli rüzgar ve Fırtına ile Ulaşımda aksamalar gibi) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın kıyı kesimlerde kuzey ve kuzeybatılı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

resim 2021 08 12 091907 Sağ Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir