Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin iç kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın, Tokat çevreleri ile Ordu'nun iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına, zaman zamana kısa süreli kuvvetli fırtına şeklinde (50-90 km/saat) esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yağışlı hava ile birlikte 2 ila 4 derece azalacağı tahmin edilmektedir.

RÜZGAR: Kuzey ve batı yönünden hafif ve orta kuvvette, Tokat çevreleri ile Ordu güney kesiminde güneyli (Lodos) yönlerden kuvvetli, zaman zaman fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Samsunlular dikkat: Meteoroloji'den 8 ilçeye uyarı! Saat verildi Samsunlular dikkat: Meteoroloji'den 8 ilçeye uyarı! Saat verildi

UYARILAR
DENİZ (FIRTINA) UYARISI: Batı Karadeniz'de bu gün (Kastamonu) rüzgarın öğle saatlerine kadar doğu ve kuzey doğulu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.
TOZ TAŞINIMI UYARISI: Bölgemiz genelinde toz taşınımı görüleceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
RÜZGAR UYARISI: Ordu’nun iç kesimleri ve Tokat çevrelerinde rüzgarın, güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına (50 ila 80 km/sa), yer yer hamleli kuvvetli fırtına (80 ila 90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden; yaşanabilecek ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar ve baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SAMSUN MERKEZ VE İLÇELERDE HAVA DURUMU

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Aslı Atasoy