1 Haziran’da Normalleşme Nasıl Olacak? İşte Ayrıntılar

samsunda-vaka-artisinda-son-durum
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1 Haziran’da Normalleşme Nasıl Olacak? İşte Ayrıntılar 1 Haziran’a sayılı günler kala vatandaşlar 1 Haziran’da Normalleşme Nasıl Olacak? sorusuna yanıt aramaya başladı. Sahillerde, park ve bahçelerde kişiler arasında iki metre olmak şartıyla vatandaşların maskesiz dolaşabileceği ve oturabileceği gelen bilgiler arasında

Koronavirüsle mücadele kapsamında 17 Mayıs’ta başlayan kademeli normalleşme 1 Haziran’da sonra eriyor. Türkiye, 1 Haziran itibarıyla normalleşme başlayacak. Gözler, önümüzdeki hafta yapılması planlanan kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı kararlara çevrildi.

“HAZİRAN AYINDA NORMALLŞEMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün yaptığı açıklamada “Haziran ayında yoğun bir aşılama kampanyası yürüterek, ülkemiz genelinde normalleşmeyi temin etmeyi hedefliyoruz.” diye konuşmuştu.

NORMALLEŞME NASIL OLACAK?

1 Haziran’a az bir süre kala normalleşmeye ilişkin çalışmalar da ortaya çıkmaya başladı. Hürriyet’ten Meltem Özgenç’in haberine göre vakalarda düşüş sürdüğü takdirde; kafe ve restoranlar kişi sınırlamasıyla açılacak. İlk etapta açık alanlarda düğünlere daha sonra da kapalı düğün salonlarına izin verilecek. Sahillerde, parklarda, bahçelerde kişiler arası iki metre şartıyla vatandaşlar maskesiz oturulabilecek veya dolaşabilecek.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. ayse-colak_avatar
    3 hafta önce

    Geçin beyler bu işleri,Atakum sahili lebaleb maskesiz insanlarla dolu vatandaş kendisi normalleşmeye başlamış bile 😂😂😂😂