banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Pkk’lı Acet’in Cenazesi Cizre’de Defnedildi

banner1357

Irak’ın Sincar bölgesinde IŞİD çeteleriyle girdiği çatışmada hayatını kaybeden Şahin Cudi kod adlı PKK’lı Metin Acet’in cenazesi Cizre’de defnedildi.IŞİD çeteleri ile girdiği çatışmada hayatını kaybeden PKK’lı Acet’in cenazesi...

ŞIRNAK 08.01.2015, 14:52
Pkk’lı Acet’in Cenazesi Cizre’de Defnedildi
banner1353
banner1375
Irak’ın Sincar bölgesinde IŞİD çeteleriyle girdiği çatışmada hayatını kaybeden Şahin Cudi kod adlı PKK’lı Metin Acet’in cenazesi Cizre’de defnedildi.
IŞİD çeteleri ile girdiği çatışmada hayatını kaybeden PKK’lı Acet’in cenazesi otopsi için dün gece Diyarbakır Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Yapılan otopsinin ardından Acet’in cenazesi ailesi tarafından Adli Tıp Kurumu’ndan alınarak Cizre’ye getirildi. Cenaze İdil Caddesi Tank Taburu mevkiinde kalabalık grup tarafından slogan, alkış ve zılgıtlarla karşılandı. Asri Mezarlığa getirilen cenaze, Kürtçe ağıtlar yakılarak defnedildi. Cenazenin defnedilmesinden sonra kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.
PKK’lı Acet’in cenaze törenine HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, DBP Şırnak İl Eş Başkanı Salih Gülenç, HDP ve DBP Şırnak ilçe yönetimi ve eş başkanları, Cizre Belediye Eş Başkanları Leyla İmret ve Kadir Kunur, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.
Yorumlar (0)