Paris’te Öldürülen 3 Kadın Şirnak’ta Anıldı

Şırnak Kadın Meclisi, Paris’te öldürülen Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez’in öldürülüşlerinin 2. yıl dönümünde andı.DBP Şırnak il binası önünde bir araya gelen ve çoğunluğu kadınlardan oluşan çok sayıda kişi,...

Paris’te Öldürülen 3 Kadın Şirnak’ta Anıldı
banner1314
Şırnak Kadın Meclisi, Paris’te öldürülen Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez’in öldürülüşlerinin 2. yıl dönümünde andı.
DBP Şırnak il binası önünde bir araya gelen ve çoğunluğu kadınlardan oluşan çok sayıda kişi, Ömerkabak Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. Aralarında DBP, HDP Şırnak il örgütü yöneticileri, bölge belediye başkanları, MEYA-DER, Zahide Kadın Danışmanlık Merkezi, KURDİ-DER, Barış Anneleri Meclisi, Eğitim Destekevi ve çok sayıda sivil toplum örgütü yöneticilerinin bulunduğu grup, Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı.
Grup, burada bir dakikalık saygı duruşuna geçti. Daha sonra Kadın Meclisi adına açıklamayı yapan HDP Şırnak İl Başkanı Asmin Kıraç, Paris’te karanlık güçlerin katliamını kınadıklarını ve bu saldırının başta Kürt kadını olmak üzere dünyada yükselen kadının gücünü kırmaya yönelik bir katliam olduğunu söyledi.
Grup, basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312