banner1313

banner1300

banner1334

Modanın Kalbi 4-7 Şubat’ta İzmir’de Atacak

Alanında Avrupa’nın en büyüğü ve sektörün Küresel Fuar Endüstirisi Birliği (UFI) onaylı tek fuarı IF Wedding Fashion İzmir-Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, 4-7 Şubat 2015 tarihleri arasında 9’uncu kez organize edilecek.İzmir...

İZMİR 08.01.2015, 20:12
Modanın Kalbi 4-7 Şubat’ta İzmir’de Atacak
Alanında Avrupa’nın en büyüğü ve sektörün Küresel Fuar Endüstirisi Birliği (UFI) onaylı tek fuarı IF Wedding Fashion İzmir-Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, 4-7 Şubat 2015 tarihleri arasında 9’uncu kez organize edilecek.
İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) tarafından düzenlenen yeni yılın ilk fuarı, IF Wedding Fashion İzmir olacak. Fuar, yerli ve yabancı sektör temsilcilerini “Gelinliğin Başkenti” İzmir’de buluşturacak. Sektör, İzmir’den dünyaya açılacak. 2015 yılında son kez İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda gerçekleştirilecek olan IF Wedding Fashion İzmir, 2016 yılı itibariyle Gaziemir’deki Fuar İzmir’de organize edilecek.
Hazırlıkların hızla devam ettiği 9’uncu IF Wedding Fashion İzmir Fuarı’nın son danışma kurulu toplantısı, sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Alım heyetlerinin üzerinde önemle durulduğu danışma kurulu toplantısında, fuarın son hazırlık çalışmaları aktarıldı. Rusya, Fransa, Almanya, Doğu Avrupa, Azerbaycan ve Orta Doğu Ülkelerine yönelik özel saha çalışmalarının yapıldığı IF Wedding Fashion İzmir’de bu yıl yerli ve yabancı 170’e yakın firma stand açacak. Geçtiğimiz Fuar’da 70’e yakın ülkeyi İzmir’de buluşturan IF Wedding Fashion İzmir, bir dünya buluşmasına ev sahipliği yapıyor.
Alım heyeti çalışmalarının hızla devam ettiği Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, yurtiçi ve yurtdışından gelen katılımcılar ve ziyaretçileri ile başta İzmir olmak üzere Türkiye ekonomisinin kalkınmasına katkıda bulunmaya devam edecek. Yer sıkıntısı nedeniyle Fuar katılımcıları büyük bir titizlikle belirlenirken; önümüzdeki yıl Fuar İzmir’de düzenlenecek olan IF Wedding Fashion İzmir Fuarı, daha da büyüyerek, kent ekonomisine daha fazla katkı sağlayacak. Türkiye’nin dört bir yanından başvuruların olduğu Gelinlik Tasarım Yarışması, gelinlik tasarımı yapan genç stilistlere yeni bir yarışma ve keşfedilme fırsatı sunmaya devam ediyor. Tasarımcılar bu yıl “İpek Yolu” temasıyla yarışıyor. Fuar kapsamında altıncı kez gerçekleştirilecek Gelinlik Tasarım Yarışması’nın jurisinde ünlü modacılar, akademisyenler ve sektör temsilcileri yer alıyor.
Yarı finalistlerin belirlendiği yarışmada, 16 tasarım yarışacak. Gelinlik Tasarım Yarışması’nın final defilesi, 4 Şubat 2015 Çarşamba, IF Wedding Fashion İzmir Fuarı’nın açılış günü gerçekleştirilecek. Finale kalan tüm gelinlikler ise fuar süresince sergi alanında sergilenecek. IF Wedding Fashion İzmir Fuarı’nın bu yıl ki performans defilesi, 2013 yılında “Beyaz Perde” temasıyla düzenlenen Gelinlik Tasarım Yarışması birincisi İzmir Ekonomi Üniversitesi GSF Moda Bölümü öğrencisi Firdevs Tülin Gülhan tarafından gerçekleştirilecek. Ekonomi Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (TMHGF) ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) destekleriyle gerçekleştiriliyor. IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, sadece profesyonel ziyaretçiye yönelik olarak organize ediliyor.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!