banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

Liyakat Ve Tügiad’dan Örnek Dayanışma

banner1357

İzmirli Sivil Toplum Örgütleri Dayanışma Ruhunu Da Yaşatıyor. Lider Yaratıcı Kadınlar Derneği (liyakat) Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Genç İşadamlari Derneği (tügiad) Ege Şubesi'ni Ziyaret Ederek, Birlik Ve Beraberlik Mesajları Verdi.

İZMİR 08.01.2015, 11:56
38
Liyakat Ve Tügiad’dan Örnek Dayanışma
banner1353
banner1375
İzmirli sivil toplum örgütleri dayanışma ruhunu da yaşatıyor. Lider Yaratıcı Kadınlar Derneği (LİYAKAT) Yönetim Kurulu üyeleri, Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ege Şubesi’ni ziyaret ederek, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Ziyarette konuşan LİYAKAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi, ’’Biz de LİYAKAT Derneği olarak kurulduğumuz günden, Bugüne tüm üyelerimizin samimi gayret ve katkıları vizyon ve misyonumuza uygun projeleri gerçekleştirmeye çalıştık’’ dedi
TÜGİAD Merkezi’nde gerçekleşen ziyarette, duygu ve düşüncelerini dile getiren Eskinazi, ’’Bugün derneğimizin geldiği noktaya baktığımızda, başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Ancak herkesin kabul edeceği gibi İzmir’in, bölgemizin ve hatta ülkemizin başta eğitim olmak üzere temel alanlarda sorunları bitmemiştir. Kamunun, devletin yetişemediği, göremediği alanlarda sivil insiyatifimizi kullanarak, dernek çatısı altında toplumumuza hizmet üretmek sonu olmayan bir vizyondur. Bu uzun ve güç yolda aynı hedefleri paylaştığımız, ortak çalışma yapabilecek anlayış birliğine sahip olduğumuz dost STK’larla işbirliği yapmanın yaratılacak güç ve sinerji bakımından faydası tartışılmaz. Bu nedenle bugün ben ve arkadaşlarım, TÜGİAD Ege Şubesi’ni ziyaret ederek, her iki derneğin hangi alanlarda, hangi yöntemlerle işbirliği yapabileceği hususunu tartışmaya açtık. Bu yolun sonunda derneklerimizin düzenli bir iletişim ve işbirliği içinde çok daha etkin ve anlamlı projelere imza atacağını umuyoruz. TÜGİAD Ege Şubesi’ni de başta Başkan Musa Turan olmak üzere tüm üyelerini yaptıkları çalışmalardan dolayı kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz’’ diye konuştu. Daha sonra LİYAKAT Derneği Başkan vekilleri Gülçin Güloğlu ve Sinem Özusta, derneğin yapısı ve çalışmaları hakkında bilgi verdiler.
TÜGİAD Ege Şube Başkanı Musa Turan ise, LİYAKAT Derneği’nin çalışmalarını ilgi ile takip ettiklerini, yaptıkları projelerdeki başarıları ve ortaya koydukları gayret ve çalışmayı takdirle karşıladıklarını belirterek, onları ev sahibi olarak ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Başkan Turan şunları ifade etti: ’’Liyakat bizlere gönüllü toplum hizmetinin nasıl organize edileceği, nasıl yapılacağı konusunda ciddi bir örnek oluşturmuştur. Sayın Berkay Eskinazi’nin STK’lar alanındaki engin tecrübe ve deneyimine , çalışkan ve üretken üyelerde katılınca karşımıza bir başarı hikayesi çıkmıştır. Biz de TÜGİAD Ege Şubesi olarak henüz çok genç bir yapılanma olmamıza rağmen İzmir’e katma değer oluşturacak çalışmalar ve projeler içinde olma şansı kazandırdık. Bugün sevinerek görüyoruz ki, bu çalışmalarımızın neticesinde şubemiz STK’lar camiasında saygın bir yere ulaşmıştır. Ancak Berkay Başkanın dediği gibi , eksiklerimiz, toplumumuzun ihtiyaçları ve bu ihtiyaçları tamamlamaya yönelik hedeflerimiz devam etmektedir. Bu hedeflere daha hızlı ve daha sağlıklı varmanın yollarından biri de, ortak alanlarda diğer STK’lar ile işbirliği içinde çalışmaktır. Bu nedenler LİYAKAT Derneği ile bir arada olmamızı ve uygun alanlarda bir arada çalışma irademizi beyan etmemizi çok önemsiyorum. Dilerim bu toplantı bu güzel çalışmaların bir başlangıcı olur.’’
Turan, daha sonra da TÜGİAD Ege Şubesi olarak yapılan projeler hakkında bilgi verdi. Toplantının sonunda iki dernek arasında ortak bir çalışma grubu oluşturulmasına ve bu grubun birlikte çalışma prensiplerini ve yapılabilecek projeleri değerlendirmesine karar verildi.
Yorumlar (0)
banner1474
23°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 14 Temmuz 2020
İmsak 03:12
Güneş 05:07
Öğle 12:46
İkindi 16:44
Akşam 20:14
Yatsı 22:01