banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Konak Yerel Kalkınmada Örnek Olacak

Konak Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ı ziyaret etti. Üyeler ziyarette, yürütülen çalışmalar ve hayata geçirmeyi planladıkları projeler hakkında Başkan Pekdaş’a bilgi verdi.Konak Belediye Başkanı...

İZMİR 08.01.2015, 12:13
Konak Yerel Kalkınmada Örnek Olacak
Konak Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ı ziyaret etti. Üyeler ziyarette, yürütülen çalışmalar ve hayata geçirmeyi planladıkları projeler hakkında Başkan Pekdaş’a bilgi verdi.
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Kent Konseyi Genel Sekreteri Cem Arıkan başkanlığındaki heyeti makamında kabul etti. "Kent konseylerinin belediye ile vatandaşlar arasında bağ kuran, önemli işlevleri olan bir yapı" diyen Pekdaş, "Konak’ta kent konseyinin çalışma prensibini yeniden tanımlamak istiyoruz. Kent konseylerinin belediyenin ya da başkanın arka bahçesi değil. Kent konseyleri özerk ve özel yapılardır. Kent konseyleri bir katılım süreci işletir. Belediyenin eksikliklerini belirlemeli, öneri getirmeli, bir hata varsa bunu da uyararak bilgilendirmelidir. Kentle ve kentin değerleriyle ilgili, unuttuğumuz insani, etik değerlerle ilgili farkındalık yaratmak için birlikte çalışmalar üretmeliyiz. Kent konseyleri bizim elimiz ayağımız olmalı. Belediye ile vatandaşı buluşturan kent konseyleri bu yapılarıyla bizim hem atardamar, hem toplar damarımızdır" dedi.
Konak Belediyesi ile uyum içinde çalıştıklarını ifade eden Genel Sekreter Cem Arıkan ise, "Belediyenin dışarıdaki gözü ve kulağı olarak gücüne güç katmak istiyoruz. Kentin yönetiminde kent konseylerinin olması gerekir. Biz de alınacak kararlarda fikirlerimizi dile getirerek, bu katılımcılığa destek olmak istiyoruz" şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!