banner1317

Kemalpaşa’da Yoğun Kış Mesaisi

İzmir son 50 yılın en soğuk kışını yaşarken; Kemalpaşa Belediyesi yolların kapanmaması için yoğun mesai veriyor. Belediye ekipleri Kozludere, Ovacık, Kamberler ve Kurudere’de kalınlığı yer yer 40 santimetreyi bulan karları temizlemek...

Kemalpaşa’da Yoğun Kış Mesaisi
banner1314
İzmir son 50 yılın en soğuk kışını yaşarken; Kemalpaşa Belediyesi yolların kapanmaması için yoğun mesai veriyor. Belediye ekipleri Kozludere, Ovacık, Kamberler ve Kurudere’de kalınlığı yer yer 40 santimetreyi bulan karları temizlemek için çalışmalarını sürdürüyor.
Türkiye son yılların en soğuk kış aylarından birini yaşarken; İzmir’de sıcaklıkların elli yılın en düşük seviyesinde seyretmesi vatandaşı adeta donduruyor. Kemalpaşa’nın yüksek kesimlerinde ise kar yağışının etkili olduğu Aralık sonu ve Ocak ayının başında, Kemalpaşa Belediyesi ekipleri de yolların kapanmaması için yoğun mesai harcıyor. Kozludere, Ovacık, Kamberler ve Kurudere’de kalınlığı yer yer 40 santimetreyi bulan karları temizlemek için çalışan belediye ekipleri, bu kapsamda vatandaşın ulaşımda sıkıntı yaşamaması için zorlu doğa koşullarıyla mücadele ediyor.
Aralık ayı sonu itibariyle kendisini hissettiren kış ayı için hazırlıklı oldukları bilgisini veren Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, “Soğukların etkisini ilçemizde de hissediyoruz. Özellikle Kozludere, Ovacık, Kamberler ve Kurudere gibi yüksek kesimlerde, kar kalınlığı yer yer 40 santimetreyi buluyor. Bu noktada ulaşımda aksamaların yaşanmaması hayati önem taşıyor. Belediye ekiplerimiz de vatandaşımızın sıkıntıya düşmemesi ve yolların daha güvenli olması için çalışmalarını sürdürüyor” dedi.
Fen İşleri ekiplerinin yolları açmak için Aralık ayının son haftasından bu yana çalıştığını aktaran Uğurlu, “İş makineleriyle yolların karla kaplı kısımları temizliyoruz. Yine, devrilen ağaçların trafiği aksatmaması için onları bulundukları yerden kaldırıyoruz. Daha sonra tuzlama çalışmaları yaparak, yolun açık kalmasını sağlıyoruz. Kar kalınlığının nispeten az olduğu kesimlerde ise tuzlama işlemleri yürütülüyor. Kışın son derece sert geçmesi nedeniyle çalışmalarımızı bugüne kadar aralıksız sürdürdük. Önümüzdeki süreçte de gerekli her türlü çalışmayı yapacağız” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300