banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Chpli Ali Engin Vekillik Turlarına Aliağa’dan Başladı

CHP İzmir Milletvekili Adayı ve eski il Başkanı Ali Engin, seçim turlarının startını Aliağa’dan verdi. Aliağa programına CHP İlçe Başkanı Özcan Durmaz ve parti üyeleriyle kahvaltıda başlayan CHP Eski İl Başkanı, Milletvekili Aday...

İZMİR 07.01.2015, 17:01
Chpli Ali Engin Vekillik Turlarına Aliağa’dan Başladı
banner1343
CHP İzmir Milletvekili Adayı ve eski il Başkanı Ali Engin, seçim turlarının startını Aliağa’dan verdi. Aliağa programına CHP İlçe Başkanı Özcan Durmaz ve parti üyeleriyle kahvaltıda başlayan CHP Eski İl Başkanı, Milletvekili Aday Adayı Ali Engin yaptığı konuşmayla alkışlandı.
“Aliağa’da örgütümüz her dönem üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmıştır” diyen Engin, “Son yerel seçimlerde bazı arkadaşlarımız partimizi zor durumda bıraktı. Aliağa’da seçimleri kaybettik. Ama görüyorum ki örgütümüz Aliağa’da çok diri… Ben inanıyorum ki milletvekilliği seçimlerinde Aliağa’da yine diğer partilere fark atacağız” dedi. “İzmir yine partimizin kalesi olacak” diyen Engin, “Birlik ve beraberlik için el ele vermeliyiz İzmir ve Türkiye artık CHP iktidarı istiyor bunun için elimizden ne gelirse yapacağız. Herkes tüm üyeler partimizin iktidar olması için fedakarlıklar yapmalı. Komşumuza akrabalarımıza eş ve dostlarımıza partimizi İzmir’de yaptıklarını parti politikalarını en ince ayrıntısına kadar anlatmalıyız” dedi.
Engin şunları söyledi: “Üç yıla yakın bir süredir başarılı bir şekilde partimizin il başkanlığı görevini yürüttüm. Her zaman örgütümün sesi oldum her zaman sizlerle yürüdüm. şimdi yine sizlerin desteğiyle ön seçime girip milletvekili adayı olmak istiyorum. Siyasi hayatım boyunca örgütüme hep güvendim. hep bana örgütüm ne görev verirse seve seve kabul ettim. Şimdi de inanıyorum ki sizler örgüt üyeleri beni Ankara’ya sizlerin sesi olmaya göndereceksiniz. Artık gün çalışma günü.”
“ÖN SEÇİMİ DESTEKLİYORUM”
İlçe Başkan Durmaz’ı ziyaret eden Engin, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 1 Aralık’taki İzmir ziyaretinde söylediği ‘Adaylarımız önseçimle belirlenecek’ sözlerini hatırlattı.
Engin, “Genel Başkanımızın ön seçim isteğine sonuna kadar destek veriyorum. izmir örgütü ön seçim istiyor.ben inanıyorum ki genel merkezimizde milletvekili adaylarını ön seçimle belirleyecek dedi. aday adayı sayısındaki fazlalık partimizin İzmir’de ne kadar güçlü olduğunun göstergesi diyen engin, “ak parti İzmir’de bir türlü iktidar olamıyor. İşte son seçimlerde o zamanın Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ı kentte getirdi, yine kazanamadı. Bu neyin göstergesi İzmir halkı ne olursa olsun sonuna kadar demokrasi ve cumhuriyet değerlerinin yanında onun için partimize destek veriyor” diye konuştu.
Yorumlar (0)
13°
açık
Namaz Vakti 22 Eylül 2019
İmsak 04:50
Güneş 06:15
Öğle 12:32
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:59