Hilas Otel

Çelik İnşaat

’’beyaz Baston Haftası’’ Unutulmadı

Kamuoyunda Farkındalık Oluşturmak Ve Görme Engellilerin Sorunlarını Yetkili Kurumlara Duyurmak Amacıyla Kutlanan Beyaz Baston Körler Haftası Etkinlikleri Kapsamında İzmir’de Bir Yürüyüş Düzenlendi.

’’beyaz Baston Haftası’’ Unutulmadı
banner1314
Kamuoyunda farkındalık oluşturmak ve görme engellilerin sorunlarını yetkili kurumlara duyurmak amacıyla kutlanan Beyaz Baston Körler Haftası etkinlikleri kapsamında İzmir’de bir yürüyüş düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü, İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi, Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürlüğü ve Çağdaş Görmeyenler Derneği tarafından gerçekleştirilen yürüyüş, Konak Metro İstasyonu önünde başladı ve Konak Pier Köprüsü’ne kadar devam etti. Yürüyüşe beyaz bastonlarıyla katılan görme engellilere, çok sayıda sivil toplum gönüllüsü de eşlik etti.
Etkinlik sonunda bir açıklama yapan Çağdaş Görmeyenler Derneği Başkanı Ufuk Özen, 7-14 Ocak tarihlerini kapsayan Beyaz Baston Körler Haftası süresince söyleşiler, müzik ve şiir dinletileriyle görmeyenlerin taleplerini tüm kamuoyuna duyurmak istediklerini söyledi. Özen, haftanın amacının görmeyenlerin toplumsal yaşama katılmalarının önemli unsuru olan “beyaz bastonun” tanıtılması olduğunu da sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300